pirulapublic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekHírek MátrixGalériaBelépésRegisztráció

 

 GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára

Go down 
+7
R.I.
PPP
Világpanoráma
tubysmith
Táborszki Bálint
cogitoergosum
In$tinct
11 posters
SzerzőÜzenet
In$tinct

In$tinct


Hozzászólások száma : 30
Csatlakozott : 2013. Feb. 02.

GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptyKedd Márc. 05, 2013 12:04 am

A napokban indult ez az új közösségi oldal. Állítólag ingyen is lehet vele pénzt keresni, ha valaki figyelmesen elolvassa a regisztráció részt. Ez nem tudom, hogy mennyire igaz, meg mennyire nem.

De az oldal nyíltan elismeri, hogy korlátozások nélkül, az egész világ számára elérhető lesz bármi, amit csak megosztasz. És ez szerintük nagyon pozitív dolog. No komment.

Olvassátok el, kíváncsi vagyok a véleményekre...

http://www.globallshare.com/reghu1080747.html
Vissza az elejére Go down
cogitoergosum

avatar


Hozzászólások száma : 155
Csatlakozott : 2013. Feb. 26.

GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptyKedd Márc. 05, 2013 7:49 am

Pont erről a témáról akartam nyitni egy új topic-ot, de jó, hogy előtte körülnéztem, és így ide, a megfelelő helyre kerülhetnek a gondolataim.

Szóval: közösségi árny-oldalak (facebook, twitter, google+…és még sorolhatnám...)

Rengetegen írtak már előttem erről, talán lerágott csontnak hat egyeseknek, de az olvasott, tapasztalt rossz példák a mai napig azt mutatják, még mindig sokunknak fogalmunk sincs arról, hogy mennyire kiszolgáltatott helyzetbe tudunk kerülni, ha tapasztalatlanul adunk ki önként személyes adatokat magunkról az internetes közösségi oldalak fellegváraiban. Megértem én, hogy folyamatosan haladni kell a korral, és most már lassan a technika is eljut arra a szintre, hogy a hűtőgépem ajtaját is kizárólag a - nem létező - "fb" profilomba való bejelentkezéssel tudom csak kinyitni, illetve akkor is éhen maradok, ha esetleg elfelejtettem a jelszavam a - szintén nem létező - g+ fiókomhoz, ami a kajakészletet figyeli, és szükség esetén online rendel. Pontosan ez a bajom az egész internetes káprázatvilággal, hogy nemsokára eljutunk majd arra a szintre, amikor is hamarosan nem tudsz elérni bizonyos internetes oldalakat, szolgáltatásokat sima böngészéssel, regisztrációval, hacsak nem vagy oszlopos tagja egy arcképcsarnoknak. Mindenhol erőszakosan nyomul a propagandagépezet, hogy tartozz valahová. Azon szerencsések, akik ellen tudnak állni ennek a hamis csábításnak, és megtalálják a módot arra, hogy akár személyesen, akár fórumokon, levélben, drótpostán, telefonon keresztül tartsák a kapcsolatot távol lévő ismerőseikkel, barátaikkal, rokonaikkal, ők sem mentesülnek teljesen a "nagy testvér" felügyeletétől, de legalább nem annyira direkt módon, és nem önként hajtják a fejüket ebbe a kiszolgáltatott szerepbe. A legnagyobb internetszolgáltatók, keresőprogramok, böngészők, operációs rendszerek mind-mind az egyének böngészési szokásainak, valamint részletes statisztikai adatainak eladásával keresik a dollármilliárdjaikat. Ez a komor valóság. Nem túl vidám, de sajnos igaz...


A hozzászólást cogitoergosum összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Márc. 05, 2013 10:02 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptyKedd Márc. 05, 2013 9:44 am

Nem itt kellene reklámozni. Már a linkből látszik, hogy miféle oldal.


In$tinct írta:
A napokban indult ez az új közösségi oldal. Állítólag ingyen is lehet vele pénzt keresni, ha valaki figyelmesen elolvassa a regisztráció részt. Ez nem tudom, hogy mennyire igaz, meg mennyire nem.

De az oldal nyíltan elismeri, hogy korlátozások nélkül, az egész világ számára elérhető lesz bármi, amit csak megosztasz. És ez szerintük nagyon pozitív dolog. No komment.

Olvassátok el, kíváncsi vagyok a véleményekre...

http://www.globallshare.com/reghu1080747.html
Vissza az elejére Go down
In$tinct

In$tinct


Hozzászólások száma : 30
Csatlakozott : 2013. Feb. 02.

GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptyKedd Márc. 05, 2013 11:34 am

Ez nem reklám akart lenni... Véleményre voltam kíváncsi, hogy csak nekem bűzlik-e ez az egész. Természetesen nem regisztráltam. Már az is épp elég, hogy az arckönyvön fenn vagyok, mivel az egyetemen, a csoportunk egymás között is főleg ott oszt meg tananyaghoz kapcsolódó jegyzeteket, múlt évi ZH-kat stb. De egyébiránt, ha nem muszáj akkor semmi ilyesmiben nem veszek részt. Főleg nem a reklámozásban...

Nem gondolom, hogy bárki, aki ennek a fórumnak a tagja(ébredő) felelőtlenül regisztrálna olyan oldalra, ahol önként és dalolva adják ki az emberek a személyes adataikat úgy, hogy az az egész világ számára elérhető legyen.
Vissza az elejére Go down
Táborszki Bálint

Táborszki Bálint


Hozzászólások száma : 367
Csatlakozott : 2013. Jan. 23.
Kor : 29
Tartózkodási hely : Debrecen

GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptyKedd Márc. 05, 2013 11:52 am

Valószínűleg túlnyomó többségben az itt fórumozók facebookot sem használnak.
Nekem a legnagyobb problémám ezekkel a virtuális kapcsolatokkal nem az, hogy esetleg egy olyan kompromittáló adatot teszel közre magadról, ami tönkreteszi a karrieredet vagy az életedet esetleg, ezt komédiának tartom, vagy még azt is túl lehet élni hogy elzárom magam bizonyos portáloktól úgy, hogy nincs facebookom. Tán még jobb is.

Ami sokkal károsabb az sokkal inkább a tény, hogy -és ez mára közhellyé vált, de attól még igaz, és hatalmas probléma- elpusztítja az emberi kapcsolatokat. Sőt, ennél sokkal több történik. Elpusztítja a kapcsolatot nemcsak a használó ismerőseivel, hanem a használó saját személyiségével egyaránt. Elvágja a lehetőséget az önismeretre.
Miért baj ez? Elsősorban mára oda jutottunk, hogy a fiatalok nem tudnak kommunikálni egymással élőben, képtelenek komolyan vagy értelmesen pár mondatot váltani, és már inkább azt várják hogy hazamehessenek, hogy beszélgethessenek azzal az emberrel aki egyébként ott ül mellette. Otthon a monitor előtt ülve a felhasználó pedig kiépít magának egy fals személyiséget, hangulatjelekkel és miegymással, és azzal azonosítja magát, míg megtagadja valós személyiségét. Még ha ez a probléma nem is állna fenn, akkor is két személyiség között ingázik az ember: az önmagáról alkotott kép, és a mások által róla alkotott kép között. Ez a dualitás gyakran vezethet személyiségzavarhoz, depresszióhoz vagy öngyilkossághoz. Mindezek mellé egy harmadik személyiséget beiktatva az ember nem tehet már mást, mint teljesen elfordul az előző kettőtől és totálisan megtagadja, ezzel önmagát a facebook chatablakának rabjává teszi.

Csodás ez a Szép Új Világ.
Vissza az elejére Go down
http://ellenpropaganda.com
tubysmith

tubysmith


Hozzászólások száma : 14
Csatlakozott : 2013. Feb. 07.
Kor : 48

GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptySzer. Márc. 06, 2013 7:22 am

Táborszki Bálint írta:
Ami sokkal károsabb az sokkal inkább a tény, hogy -és ez mára közhellyé vált, de attól még igaz, és hatalmas probléma- elpusztítja az emberi kapcsolatokat. Sőt, ennél sokkal több történik. Elpusztítja a kapcsolatot nemcsak a használó ismerőseivel, hanem a használó saját személyiségével egyaránt. Elvágja a lehetőséget az önismeretre. ...



az egész klipp tele van utalásokkal, erre 1:40 körül :)
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptySzer. Márc. 06, 2013 10:59 pm

Biztosan nem fogok regisztrálni, ahogy eddig sem, sem face sem sesemmi.
Elég ha már van egy androidos telefon. Mindenesetre biztos nagyon sokan,
bele fognak zuhanni méghozzá rohamszerűen.
Vissza az elejére Go down
Világpanoráma

avatar


Hozzászólások száma : 16
Csatlakozott : 2013. Feb. 24.

GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptyCsüt. Márc. 07, 2013 6:32 am

Pille írta:
Biztosan nem fogok regisztrálni, ahogy eddig sem, sem face sem sesemmi.
Elég ha már van egy androidos telefon. Mindenesetre biztos nagyon sokan,
bele fognak zuhanni méghozzá rohamszerűen.
Igen hát sajnos sokan be fognak ennek dőlni.Nem gondolnak majd bele h mi lehet annak a következménye ha bárki megtudhat róluk bármit,és ha belegondolsz mennyi ember lehet majd a rabja ennek a programnak úgy mint pl a face-en
Ezt úgy értem h nem bír létezni nélküle én ismerek olyan embereket akik szinte megőrülnek ha 5-6 óránál tovább kell "nélkülözniük".
Ugyanakkor még most se értem meg hogy mi olyan jó benne.Igen persze az első héten amikor regisztrál az ember végig csak ismerősök keresése de aztán már unalmassá válik.Na jó igaz ha beszélni akarok egy rokonnal aki mondjuk messze lakik és van bőven mondanivaló így olcsóbb de nálam itt már kifújt.
Vissza az elejére Go down
PPP

PPP


Hozzászólások száma : 96
Csatlakozott : 2013. Jan. 19.

GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptyKedd Márc. 12, 2013 6:57 am

Ha már lehet választani két rossz között...

Nekem szimpatikusabb az a hozzáállás, hogy kihirdeti, hogy amit ide felteszel, azt globálisan mindenki látja, mint az, amelyiken vannak "privacy beállítások" de a titkosszolgálat "terrorizmus gyanú" címszóval bárkiről bármikor bármit lekérhet, és még ügyészi engedély sem kell már hozzá...
Vissza az elejére Go down
http://pirospirula.blogspot.com
R.I.

R.I.


Hozzászólások száma : 17
Csatlakozott : 2013. Jan. 24.
Tartózkodási hely : Budapest

GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 8:07 am

Végre egy téma, amiben minden hozzászóló képben van és egyetért mosoly
Vissza az elejére Go down
Alucard

Alucard


Hozzászólások száma : 48
Csatlakozott : 2013. Jan. 31.

GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptyCsüt. Márc. 14, 2013 8:15 am

Terjed az igazság mosoly
Vissza az elejére Go down
Kenderke

avatar


Hozzászólások száma : 24
Csatlakozott : 2013. Jan. 25.

GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptyKedd Ápr. 02, 2013 6:56 am

PPP írta:
Ha már lehet választani két rossz között...

Nekem szimpatikusabb az a hozzáállás, hogy kihirdeti, hogy amit ide felteszel, azt globálisan mindenki látja, mint az, amelyiken vannak "privacy beállítások" de a titkosszolgálat "terrorizmus gyanú" címszóval bárkiről bármikor bármit lekérhet, és még ügyészi engedély sem kell már hozzá...

Bizonyos szempontból jobb, viszont ez is ugyanúgy azt sugallja, hogy ez a legmenőbb, "legkúúúlabb" dolog a világon - megosztani magadról mindent mindenkivel
Vissza az elejére Go down
Azure

avatar


Hozzászólások száma : 35
Csatlakozott : 2013. Feb. 19.

GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptyKedd Ápr. 02, 2013 11:08 pm

Pszichológia:

Az ember saját énképét a környezete alapján alakítja ki!
A társadalmi beilleszkedésre való vágy ösztönös, azonosulni a fajjal, átvenni szokásait. A gyenge élőlényeknek muszáj csoportokban élniük, ez ebből ered.

Ez ellen nincs mit tenni már, ma már semmilyen kapcsolatot nem tudsz létrehozni kontroll nélkül.
Vissza az elejére Go down
hamsa
Admin
hamsa


Hozzászólások száma : 354
Csatlakozott : 2013. Jan. 23.
Kor : 36

GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára EmptySzer. Ápr. 03, 2013 12:42 pm

Sokat játszottam a WoW című játékkal, olyan ember vagyok aki szereti megérteni a miérteket, nem szeretem elítélni a dolgokat addig, amíg nem tudom mi az amit elítélek. A játék eleinte baromi élvezetes, mert sok újat ad, rengeteg mindent lehet benne csinálni és igazán mókásnak csinálták meg, a háttértörténete is eléggé ütős, nemhiába a rajongók írták a legtöbbet.

És itt az ember le is tenné, de a belefektetett rengeteg idő miatt mégis végigcsinálja szinte mindenki. Amikor aztán max level lettem, akkor kerestem egy guildet (klánt), és csatlakoztam hozzájuk. Elkezdtem az úgynevezett 'Bossokat' ölni, amik a főellenségei az aktuális évadnak. Végül is rájöttem, hogy a legtöbb ember azért játszik vele, mert csapatjáték, de olyan szinten, ahogy azt ma már a sport sem tudja biztosítani. Ha hibázol, akkor senki nem nyer. Ebben a játékban igaz az, hogy a csapat olyan erős, amennyire a leggyengébb láncszem.

No a lényeg, hogy rájöttem, hogy végül is olyan emberek játszanak vele, akik a társadalomban nehezen illeszkednek be. A legtöbbje kis okos matekzseni volt, vagy ötös tanuló, sok olyan embert ismertem meg, akik az estéiket azért töltötték otthon, mert nem voltak barátai a suliban és mert nem vonzották az olyan tervek, hogy 'Halál a májra'...

Ezzel nem is volt gond, minden ember keresi a másikat, bármilyen módon hajlandóak kapcsolatot teremteni a lényeg a kapcsolaton van.

Ugyanakkor van egy srác, végül is már nem annyira srác. 40 éves körül lehet. Amikor elvált a feleségétől, akkor függött rá a játékra brutál módon. Reggel hatkor kel, elmegy dolgozni, délután 16- 17 fele hazaér, 19 órakkor már a wowwal játszik és egészen éjfélig a csapatával a bossokat öli. Ezt a hét minden napján (hétvégén egész nap) ezt csinálja 7 éve. Nincs más az életében. Elit guildben játszik, mondhatni a WoW-os körökben Európa első számú csapatában játszik. Ez ilyen körökben nagy szó.

Ekkor jobban mögé néztem a dolgoknak és végül rájöttem, hogy ez a játék nem csak egyfajta kapcsolatot ad másokkal, hanem egy olyan személyiséget vehetnek fel az emberek, amit a valóságban nem vehetnek fel vagy nem mernek felvenni. A WoW-ban hős lehetsz, aki legyőzi a gonoszt. A személyiségének megfelelő karaktert mindenki megtalálhatja.

Ekkor értettem meg, hogy a közösségi oldalak miért olyan népszerűek és miért függ tőle olyan sok ember. Egész egyszerűen az interneten nem te vagy. Az ilyen közösségi oldalon az emberek életüket szebbnek, jobbnak, könnyebbnek, gazdagnak mutatja be. Az interneten az lehetsz, aki szeretnél lenni, olyan életet mutathatsz másoknak, amilyen életet szeretnél és az embert egyfajta megelégedettség tölti el, amikor irigykednek, csodálják vagy likeolják azt amit kitesz az internetre. Ez az-az elismerés, amit az életben nem tudnak vagy nem mernek kiharcolni maguknak.

Mondhatnánk ha valaki elveszti a kontrollt az internet felett, akkor az skizofrénné válik. A valóságban találkozok valakivel és én ott Kovács Béla vagyok (fiktív név), aztán feljövök az internetre, és megszabadulva a nevemtől a személyemtől, hirtelen átváltozok hamsa-vá. Itt olyan lehet, amilyen a valóságban szeretnék lenni. Ha akarnám, akkor regisztrálhatnék egy új nick nevet és akkor teljesen tiszta lappal indulnék, mert onnantól kezdve megszűnik hamsa létezni és megszületik xy, aki "bárki lehet".

Azt mondják a betegségek többsége elsődlegesen lelki problémák miatt alakul ki. Pszichoszomatikus / lelki eredetű. Nade miért pont most? Állítom, hogy részben köze van ehhez annak is, hogy az emberek az internet révén hazudnak egymásnak, ezért egyre erőszakosabban temetik el magukban a problémáikat és sérelmeket. "Nem számít, mert az interneten mást gondolnak rólam". És ez nem feltétlenül ilyen tudatos, lehet ez tudat alatti is. Lehet valakit az életében megaláznak és kihasználnak, de ha az interneten az álnév és ál-képek, ál-élet mögé rejtezve csodálnak, akkor nem érzi szükségét annak, hogy a valódi élete rendbe jöjjön, mert fél, hogy akkor már elveszti azt, ami már megvan, amit már felépített és amiben ő sikeres!

Ez egy eléggé komoly ördögi csapda, olyan ravasz olyan gonosz olyan rejtett, hogy tényleg csak a legőrültebbek mernek ebbe belegondolni és még annál is elvetemültebbek merik felismerni az igazságot.

"Az amit most látsz a digitális kivetülése a valós énednek" (Matrix I., Morpheus)
"Vissza mehetek?" (Matrix I., Neo)
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty
TémanyitásTárgy: Re: GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára   GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára Empty

Vissza az elejére Go down
 
GlobAllShare: Ossz meg magadról mindent az egész világ számára
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Tanmese kis és nagy CERN fizikusok számára
» Elysium - Zárt világ (2013)

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
pirulapublic :: Szép Új Világ-
Ugrás: