HomeGy.I.K.Hírek MátrixGalériaBelépésRegisztráció

Share | 

ZS- akták gyűjtemény

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Kowalski
Admin

Hozzászólások száma : 321

TémanyitásTéma: ZS- akták gyűjtemény   Csüt. Ápr. 16, 2015 7:02 am

XxXrekterXxX

Hozzászólások száma : 150

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Szomb. Ápr. 18, 2015 2:56 am

Jó, hogy felteszed ezeket, sok benne az értelmes gondolat, mondjuk engem idegesít a felesleges tartalomként jelen lévő zene.
Vissza az elejére Go down
Kowalski
Admin

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Vas. Ápr. 19, 2015 11:13 am

Nem könnyű ilyet csinálni, a régi szériákkal az volt a baj, hogy sok volt a duma. mosoly
-------------------------

Szeretnék csinálni egy podcast rádiót (egyelőre csak podcast tárolás lenne, tehát idézőjeles rádió). Aki hasonló műsort csinál (akár egy jobb diktafonnal vagy tablettel), zene nélkül is lehet... de hasznos tartalommal, annak lehetőséget adok egy komolyabb felületen való megjelenésre. Integrálva ezzel a fórummal és más felületekkel is. Saját bérlésű multimédiás tárhelyen. Időtartam megkötés nincs, ha tartalmában a világ, vagy a társadalom javára válik (tehát hasznos) gondolatilag. Rövid naplóbejegyzések is lehetnek stb...

Fontos, hogy kötelezettségek nem lennének, mindenki akkor töltene fel, amikor épp ideje/ kedve lenne rá.

Tehát igazából tartalmi megkötés van, és hogy ne legyen nagyon fos minőségű a felvétel. Afféle gerilla médiának szánnám a dolgot. Nem verem még nagy dobra, mert szerintem nem sokakat érdekli a lehetőség, itt a fórumon. Sőt... szerintem senkit mosoly

Ha valakit mégis érdekli, akkor bátran írjon/ kérdezzen. Én saját magamnak nem csinálok ilyet. Elég nekem ezeket osztogatni, nullára nem dolgozom... csak ha másokat is érdekli.

(ha csinálnék ilyet, akkor jobban nézne ki és profibban működne, mint maga a fórum... az már biztos, de csak akkor látok neki, ha tényleg van érdeklődés).

XxXrekterXxX

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Hétf. Ápr. 20, 2015 4:37 am

Nekem tetszik az ötlet, érdeklődnék is felőle meg minden. Csak ugye  a fórummal van egy (egyáltalán nem) kis probléma, mégpedig az, hogy szinte csak az adminok, meg pár ember van jelen rajta. Ha kéthetente jön fel valaki az oldalra azzal nem sokat kezdhetünk. Először a fórumot kellene helyre tenni, vagy megnyomni a reset gombot. Mindenesetre én támogatom az ötleted.
Kowalski
Admin

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Hétf. Ápr. 20, 2015 9:27 am

XxXrekterXxX írta:
Nekem tetszik az ötlet, érdeklődnék is felőle meg minden. Csak ugye  a fórummal van egy (egyáltalán nem) kis probléma, mégpedig az, hogy szinte csak az adminok, meg pár ember van jelen rajta. Ha kéthetente jön fel valaki az oldalra azzal nem sokat kezdhetünk. Először a fórumot kellene helyre tenni, vagy megnyomni a reset gombot. Mindenesetre én támogatom az ötleted.

"adminokkal és pár emberrel kell valamit csinálni"
természetes kiválasztódás klasszikus esete.

A fórumon nincs mit helyre tenni, itt letisztáztam:
http://pirulapublic.hungarianforum.com/t330-hogy-mi-a-baj-a-forummal#5848

A "reset" gomb megnyomása: minden út Rómába vezet. Csak lassabban vagy gyorsabban jutunk oda.

-----------------------------------------------------------------------

De ettől még fejleszteni lehet, mindenféle kütyükkel. Csinálj podcast műsort.
Hátha kedvet kapnak mások is, ha sokan találkoznak vele. mosoly
Az ittenieket nem kell tudomásul venni. Tedd, amit jónak látsz. Én is azt teszem. 

---------------------------------------

XxXrekterXxX

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Kedd. Ápr. 21, 2015 7:19 am

Egyenlőre podcast műsort nem tervezek, de azért nem rossz ötlet. Én tenni fogom amit jónak látok, csak nem ezen a fórumon. Valami más felületen.
XxXrekterXxX

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Szer. Okt. 14, 2015 7:12 am

Kowalski, csinálod még ezt a ZS-aktás műsort, mert egy ideje nincs róla semmi információ, van még valami egyáltalán?
Kowalski
Admin

TémanyitásTéma: FELHÍVÁS!   Hétf. Jún. 27, 2016 6:45 am

XxXrekterXxX

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Hétf. Jún. 27, 2016 9:47 am

Azért meglepő látni, hogy visszajöttél a fórumra ez után is.
Kowalski
Admin

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Kedd. Jún. 28, 2016 8:40 am

Néha itt vagyok. Más dolog, hogy nincs mit mondanom. Filozófia van a kezünkben, irányítás nincs. Illetve mindenki igyekszik a maga kis életébe burkolózva, nem foglalkozni az itt leírt problémákkal.
A történelem is ilyen volt. Everything Has Changed But Nothing Has Changed.

XxXrekterXxX

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Kedd. Jún. 28, 2016 9:06 am

Na ja, de nem jutottunk el addig, hogy mi az amit csinálni kellene, szóval akkor nem is lesz.
Kowalski
Admin

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Kedd. Jún. 28, 2016 9:17 am

Egy időben Nemes Balázsra figyeltem fel, aki az Internet adó környékén tűnt fel. Bekapcsoltam a követést a facebook-on. Mindent elrejtett és csak jelölni lehet, természetesen nem jelöl vissza, és hallgat, mint szar a fűben. Ez egy húszan éves fiatalember, jó képességekkel... és ezt csinálja most. Nem is értem miért nem megy el pincérkedni Londonba, ott a helye. Én elég sokat tettem ennyi idős koromban, más kérdés... hogy nem jutottam sehova. De legalább csináltam valamit. Ez jól mutatja a jelenlegi fiatalok viselkedését, így tényleg nem jutunk semmire.

XxXrekterXxX

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Szer. Jún. 29, 2016 9:37 am

Az az igazság, hogy a többséget nem érdekli ez, de ez lassan így van mindenkivel, ha nem lenne ekkora megosztottság, akkor lehetne valami, de így csak a teljes kiábrándulás marad, ha ilyen lesz.
Kowalski
Admin

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Szomb. Júl. 02, 2016 2:05 am

Nem tudom, hogyan.... miképpen lehetne olyan fegyelmet kialakítani. Hogy ha nem csinálunk semmit "kollektíve", akkor ne is nyöszörögjünk. Ellentmondásosnak látom a kettőt. Nem csinálunk semmit, de folyton dörmögünk a bajuszunk alatt. Akkor tényleg legyen így: adj isten/ fogadj isten. Ha minden jó így, ahogy van... legalábbis úgy tűnik, akkor próbáljunk meg úgy is viszonyulni hozzá, vagy legalábbis a semlegességet képviselni. Akkor nem kell hisztizni, meg hőbörögni. Utálom azt a majom típust, aki mindent aláír, amikor megkérdezik. Utána meg, ha az ellenkezője történik, akkor megrázza a rácsot, hogy "igazságtalanság". Aláírta vagy nem? Azzal, hogy nem csinál semmit, azzal is mindent aláír.
Ha most a kormány a nyári időszakban próbálkozna internet adót bevezetni, szerintem a kutya sem venné észre. Senki nem fogja a wellness hétvégéjét, külföldi körútját, nyaralását megszakítani azzal, hogy kordonokat ráncigáljon és lázongjon. Minden csoda három napig tart, de van amelyik egy napot is megél.

XxXrekterXxX

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Szomb. Júl. 02, 2016 8:53 am

Na jó akkor valljuk be, hogy nem csináltunk semmit. Engem nem zavar, ha valakinek ki kell mondani. Mondjuk szerintem azért pár ember részéről volt valami, a szándék legalábbis biztos ott volt. Persze lehetne kezdeni valamit csak ahhoz kell az ötlet. Az a baj, hogy ez a "csináljunk már valamit" csak egy üres szlogen volt. Nem kell a melléduma, valaki mondja már meg mit kell csinálni. De tulajdonképpen nem is az, hogy mit, hanem, hogy miért. Azt látom, hogy itt az oldalon meg akarunk oldani valami problémát, de mi az? A másik meg, hogy itt szerintem mindenki mást mondana erről, egyébként látok én itt egyedi gondolatokat, de most nem tudom, hogy mit akarunk, a kormányt akarjuk leváltani, vagy valami hátterhatalmat kellene bedönteni, vagy mi? Mert szerintem amit te látsz, meg ami Pirula összeesküvés-elméleteiben volt, az két külön világ, egyébként nekem egyikkel sincs semmi bajom, de úgy látszik, hogy az elejétől kezdve elbeszéltetek egymás mellett. Van itt valami közös, de az kevés lesz. Most már tisztázni kéne, hogy mit is akarunk, írhatunk itt véleményt, mindenkivel közösen, de szerintem már az alapok se voltak tiszták, most már tényleg döntsük el, hogy mi kellene.
Kowalski
Admin

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Hétf. Júl. 04, 2016 8:00 am

Igen. jól mondod. A kezdetektől fogva nem értettem egyet pirulával. Ennek az az oka, hogy amit leírunk, annak semmi jelentősége nincs, az csak egy narratívája az életünknek. Amikor a megszokásból kilépünk egy pillanatra, amikor azon kapod magad, hogy tegnap még olcsóbb volt 1 kiló hús, a banán, vagy 1 doboz cigi. Amihez hozzá szoktál, és csak dörmögsz a bajuszod alatt, hogy ettől még ugyanolyan szarul élsz. Halmozod fel a diplomákat, a munkahelyeket, és külföldre menekülsz, csak hogy ne kelljen ezekre a dolgokra gondolni. Mert azt gondolod, hogy ezek megoldások. Sőt.... a mi esetünkben, megy a gépszíj a szájtépésben, fórumozol, fórumokat hozol létre. De ez csak egy gumifal. Aminek nekicsapódsz, felveszi a testformádat egy pillanatra, aztán ismét síkra feszül.... neked meg összetörtek a csontjaid. Rengeteg felesleges energia megy el így. Én hetente 3X biztos elmegyek a kedvenc törzshelyemre és megiszom 3 üveg sört. Holott értek sok mindenhez, és sok mindenkinek tudnék segíteni, ezekben a pillanatokban is. Nem teszem. Mert mindenkinek jobb úgy, hogy a saját véleményét ordítja bele a légüres térbe, oztán fal felé fordul, fingik kettőt és alszik. Nincs és nem merül fel senkiben sem, hogy mennyi energia megy el így feleslegesen. Mindenkinek az jár a fejében, hogy ezek szép gondolatok... de holnap szarni kell meg villanyt fizetni. És mindenki halálos nyugodtsággal alszik tovább a bölcsek kövével a zsebében, megnyugtató az érzés, hogy mások is kínlódnak és jól tudják megfogalmazni. Ez lófasz és esti fény.... nem több.
Tehát a kérdésedre a válaszom, azért vagyok elégedett a fórummal... mert a fórum elérte a célját a tekintetbe, hogy a világ összes energiáját ide hordhatnád... akkor is ugyanitt lennénk. Az 1 kiló húsnál, a banánnál, a munkahelynél, és a szarásnál. Rengeteg energia veszendőbe, érdemi kérdések és szándékok nélkül. A kezdeményezések nem az évenkénti kocsma randinál kezdődnek, az is kell... hanem a pragmatista törekvésnél. Tudjuk, hogy nem jó az, ami történik, de mindenki vegye a fáradtságot... akár név nélkül és írja le... mihez ért... és mivel tudna hozzájárulni, hogy ez ne így legyen. Ez rajtam kívül senkinek nem jutott eszébe. Nekem az első ilyen lépésem az volt, hogy létrehoztam ezt a fórumot (immáron bizonyítottan tök feleslegesen), eleve cinizmussal csináltam, és sokszor röhögtem magamon és az egészen. Egyszerűen impotens balfaszok vagyunk, és nem tudunk mit kezdeni a felesleges energiákkal.
Szerintem ennél tisztább alap nincsen. Mint amit most leírtam. Nagyjából a nyugati demokrácia is egy kövön izzik (fagyogat) a magyar virtussal, fotelba süllyedve mennek a forradalmak... a magyar ember is csak akkor lép valamit, ha a fagyott lovat kell megennie vagy a saját szarát (mint 56-ban). Ameddig lájk gyűjtögetés megy, szelfi puffogás, addig minden rendben (látszólag). És nem a kormányt kell leváltani, hanem a rendszereket tövestől. Mert ezek már csak a körmök a csápokon. Ehhez viszont viselkedni és dolgozni kellene. És ez utóbbi... nem fog menni. Mert mindenkinek jobb a gyönyörködés a kínlódásban. Ha ma tíz emberből nyolcat kérdezel meg, akkor egzisztenciális célokat fogalmaz meg. Nem tud olyan célokat megfogalmazni, ami ne függne a rendszertől. Néha a csodájára járunk, amikor emberek vonulnak el a hegyek közé, maguknak termelnek villamos áram nélkül. Kényelmes, degenerált, életképtelen, akarat gyenge, vízfejű, bölcselkedés van és mérhetetlen önzőség. Seggfejek vagyunk!

XxXrekterXxX

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Hétf. Júl. 04, 2016 8:45 am

Ezt lehet így értelmezni, sőt, ebben sok igazság van, de nyilván lehet valamit csinálni. Az kiderült, hogy ezen a fórumon már nem fogunk elérni semmit, de még mindig nem értem milyen célunk volt. Azt nem mondom, hogy nincs értelme a cselekvésnek, mert sok ember volt, aki már elért valamit, voltak akik nem adták fel. Persze mindenkinek más kell, csak a napi megmondás a közös. Innentől már csak az a kérdés, hogy ez után mi lesz? A dolgok változnak nélkülünk is, nyilván minden megy tovább ahogy eddig volt. Azt azért nem hiszem, hogy nincs egy darab tökös ember az országban, aki valamit csinálna is. Mert, ha nincs semmi, akkor marad ez, amit leírtál, nem hiszem, hogy túlzó elképzelés, hogy valami még lehet.
[V]Cash

Hozzászólások száma : 41
Kor : 25

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Csüt. Aug. 04, 2016 8:56 am

Kowalski írta:
Ha minden jó így, ahogy van... legalábbis úgy tűnik, akkor próbáljunk meg úgy is viszonyulni hozzá,

http://vanholnap.hu/kene-fejezni-az-oktatasi-rendszer-hibaztatasat/
XxXrekterXxX

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   Pént. Aug. 05, 2016 8:58 am

Nem tudom, ez a magyarozás is kezd már rohadt unalmas lenni, általában igaza van, de könnyű a többséget hibáztatni ezért is.
Sponsored content

TémanyitásTéma: Re: ZS- akták gyűjtemény   

ZS- akták gyűjtemény
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Feljegyzetlen akták ~ Roxan