pirulapublic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekHírek MátrixGalériaBelépésRegisztráció

 

 Mit veszünk észre az alapítványokon?

Go down 
2 posters
SzerzőÜzenet
LallR

LallR


Hozzászólások száma : 167
Csatlakozott : 2013. Jan. 31.
Kor : 43
Tartózkodási hely : Szolnok

Mit veszünk észre az alapítványokon? Empty
TémanyitásTárgy: Mit veszünk észre az alapítványokon?   Mit veszünk észre az alapítványokon? EmptyKedd Nov. 19, 2013 8:49 am

Csányi Sándor vagyok, a legtöbben csak úgy ismernek, mint az OTP Bank elnök-vezérigazgatóját. A sikeres üzletembert látják bennem, az ország egyik legvagyonosabb emberét. Azt azonban kevesen tudják, hogy jómagam is szerény körülmények között nőttem fel vidéken. Ezért vallom, hogy az anyagi jólét és sikerek mellett mindig szem előtt kell tartanunk azt is, hogy sokan szinte elviselhetetlenül nehéz körülmények között élnek hazánkban. A szegénység pedig nem válogat, nem kíméli még a legjobb képességűeket sem.

Mondják, hogy a magyar tehetséges nemzet. Ezt én is így látom. Századokon át követték egymást a tehetségesnél tehetségesebb generációk. Elég, ha csak művészeinkre, tudósainkra, Nobel-díjasainkra gondolunk. Ha azt szeretnénk, hogy ez a folyamat a jövőben se szakadjon meg, jobban kell figyelnünk gyermekeinkre, a következő nemzedékekre.

A Csányi Alapítványt 1 milliárd forinttal alapítottam a magánvagyonomból. Remélem, ez példa lesz a többi sikeres üzletember számára is. Célom, hogy a tehetséges, de hátrányos helyzetű gyermekek ne kallódjanak el Magyarországon. Mert így a nemzet legnagyobb kincsét, az emberi tudást veszítjük el.

"A tehetségek felfedezése és segítése közös ügyünk, a legjobb befektetés."

 Mit veszünk észre az alapítványokon? Csanyi2.cikkbelso
Az alapítványnak számos tevékenysége van, de fő célkitűzése az Életút Programban megvalósuló tehetséggondozás. Célunk az, hogy a tehetséggondozásban elismert, kiemelkedő szakemberek bevonásával, valamint a helyi szakemberekkel (pedagógusokkal, családsegítőkkel, nevelési tanácsadókkal, pszichológusokkal) együttműködve olyan tehetséges, de hátrányos körülmények között élő gyermekeket válasszunk ki, akiket éveken keresztül segíthetünk nehézségeik leküzdésében és tehetségük kibontakoztatásában.

A tehetséggondozó programjára az Alapítvány a támogatásokkal növelt alapítói vagyon mindenkori hozamát fordítja. Ezért a kuratórium évente meghatározza az indítható tehetséggondozó csoportokba bevonható gyermekek számát, valamint a kiválasztásban érintett térséget, és a támogatás elnyerésére minden márciusban pályázatot ír ki.
Vissza az elejére Go down
http://aszepujvilag.blogspot.hu
LallR

LallR


Hozzászólások száma : 167
Csatlakozott : 2013. Jan. 31.
Kor : 43
Tartózkodási hely : Szolnok

Mit veszünk észre az alapítványokon? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit veszünk észre az alapítványokon?   Mit veszünk észre az alapítványokon? EmptyKedd Nov. 19, 2013 8:52 am

Tehát a tehetségek felfedezése! Kiemelése! Jobb életkörülményt nyújtani nekik! Fejleszteni megtalált tudásukat, képességüket!

Vagy eltakarni valamit előlük, hogy ne legyen ellenlépésük?
Természetessé tenni nekik egy rendszert, és eltakarni a valóságot?

De lehet, hogy csak őrültség, és egyszerűen jobbá akarják tenni a világot az értelmes emberek segítésével.
Vissza az elejére Go down
http://aszepujvilag.blogspot.hu
Vendég
Vendég
Anonymous



Mit veszünk észre az alapítványokon? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit veszünk észre az alapítványokon?   Mit veszünk észre az alapítványokon? EmptyKedd Nov. 19, 2013 9:17 am

nem tudom. Nekem szimpatikus uzletember. Ahogy az OTP et egyeduli hazai bankkent megtartotta.
magánemberként pedig rengeteget fektetet hazai vállalkozásokba, humán tőkébe is

"magyar seggbe magyar lófaszt!" szól a mondás. és biztos vagyok benne van vagyona kulföldon is, de jelentős dolgokat itt akar véghezvinni.  Ez önmagában jelésértékű egy bankártól.
Vissza az elejére Go down
LallR

LallR


Hozzászólások száma : 167
Csatlakozott : 2013. Jan. 31.
Kor : 43
Tartózkodási hely : Szolnok

Mit veszünk észre az alapítványokon? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit veszünk észre az alapítványokon?   Mit veszünk észre az alapítványokon? EmptyCsüt. Nov. 21, 2013 8:39 am

igen így is lehet látni a dolgokat, egyébként lehet inkább neked van igazad... a jelképek csupán egyfajta franchies-ok a többi üzlet mind szívből jön... ehhez már csak annyit I love MLSZ!
Vissza az elejére Go down
http://aszepujvilag.blogspot.hu
Vendég
Vendég
Anonymous



Mit veszünk észre az alapítványokon? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit veszünk észre az alapítványokon?   Mit veszünk észre az alapítványokon? EmptyCsüt. Nov. 21, 2013 9:29 am

nem tudom, de valami miatt ugy erzem ez a ficko nem jatsza meg magat. lehet tévedek,  de akkor már surolnam a kishituseget is a kispolgarisag alján.

ezért is irtam már itt többször: aki az ellenséged barátja az nem feltétlenül az ellenséged és vica versa.  az sem biztos hogy barátok, csak Te/mi látjuk annak a felszines smúzolást, vagy bizniszt.

amikor az OTP et Soros  megöntötte vmikor 2008 táján, na akkor amikor minden külcoldi sikitva dobta a papírt, a magyar kisbefektetok jöttek és vették. Ne felejtsuk el az egy nagyon rázós világgazdasági válság kiteljesedésekor volt, egy tőkehiányos kis országban. Hisznek benne az emberek. pont.
Vissza az elejére Go down
cogitoergosum

avatar


Hozzászólások száma : 155
Csatlakozott : 2013. Feb. 26.

Mit veszünk észre az alapítványokon? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit veszünk észre az alapítványokon?   Mit veszünk észre az alapítványokon? EmptyPént. Nov. 22, 2013 12:00 am

Lehet, hogy egyedül leszek a véleményemmel, de bevállalom.Nekem ez az ember hiteltelen. Miért?  Egyszerű. Mert azzal próbál meg jófej lenni az emberek szemében,  hogy nyilvánosan adakozik. Magyarul: morzsákat hint úgy, hogy közben együttérzésről beszél, és ő királyi módon él. Álszent. És most nem az irigység szól belőlem,  egyszerűen átlátok a szitán.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Mit veszünk észre az alapítványokon? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit veszünk észre az alapítványokon?   Mit veszünk észre az alapítványokon? EmptyPént. Nov. 22, 2013 10:27 pm

tudtok olyan alapitványt amelyik hátsó szándék nélkül támogató? Ha igen, akkor pontosan mik azok a tulajdonságok amely miatt a fent nevezett csányi alapítványtól eltérően ez nyilvánvalóvá válik? mi a " szita" az egyikben és miért nincs a másikban?
Vissza az elejére Go down
cogitoergosum

avatar


Hozzászólások száma : 155
Csatlakozott : 2013. Feb. 26.

Mit veszünk észre az alapítványokon? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit veszünk észre az alapítványokon?   Mit veszünk észre az alapítványokon? EmptyVas. Nov. 24, 2013 10:23 am

Jogos kérdések, megpróbálom megválaszolni mindet a saját nézőpontomból.

- A szita nálam legtöbbször a józan paraszti ész.  Ami ezen fennakad, azt érdemes még többször is "átvizsgálni".

- Véleményem szerint kevés a korrekt alapítvány.  Mivel a működésükhöz elengedhetetlen a pénz nevű "csábszer", így csak a valóban "tiszta" értékrenddel megáldott egyének esetén életképes. A rendszer rákfenéje ott van szerintem, hogy az adományok mire eljutnak a rászorulókhoz, tetemes része felemésztődik a bürokratikus apparátus eltartására. Magyarul: sokan élősködnek effektív munka nélkül a ténylegesen segítségre szorulók adományain. Lásd: Rákos Gyermekekért Alapítvány botrány anno. Avagy: hogy építsünk márvány luxus irodaépületet dolgozóinknak az adófizetők adójának 1%-ából, miközben a beteg gyerekeknek adunk egy plüssállatkát karácsonyra nagy médiafelhajtás kíséretében. Ez itt a bibi kérem szépen.

- Csányit innen is üdvözlöm, de nekem akkor lesz szimpatikus, ha minden vagyonát eladományozza, és ugyanazt az életet éli, mint mi, egyszerű, adófizető, becsületes,  3 műszakban dolgozó, multinál rabszolgáló, havi 120.000 HUF-ból hitelt fizető, gyereket nevelő állampolgárok. Addig minden szó, csak üres rizsa, hisz fingja sincs a hétköznapi életről, nemhogy a mélyszegénységben élők létért való küzdelméről. Álszentség a köbön...
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Mit veszünk észre az alapítványokon? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit veszünk észre az alapítványokon?   Mit veszünk észre az alapítványokon? EmptyVas. Nov. 24, 2013 10:55 am

konkrétan nekem volt szerncsém két jó példát látni. egyik egyebként cigány kollegám tanulmányait, koliját fizette egy igaz nem a csányi féle de vmi hasonlo Mol os alapitvány.  Másik egy katona társam japán ösztondijját egy kulfoldi alapitvany asszem ilyen tempus fele sponzoralta.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Mit veszünk észre az alapítványokon? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit veszünk észre az alapítványokon?   Mit veszünk észre az alapítványokon? EmptyVas. Nov. 24, 2013 10:57 am

mindkét srác megérdemelte. megdolgozott érte.
Vissza az elejére Go down
LallR

LallR


Hozzászólások száma : 167
Csatlakozott : 2013. Jan. 31.
Kor : 43
Tartózkodási hely : Szolnok

Mit veszünk észre az alapítványokon? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit veszünk észre az alapítványokon?   Mit veszünk észre az alapítványokon? EmptyVas. Jún. 22, 2014 10:59 pm

úgy veszem észre, h mi emberek,mint személyiségek sokfajták vunk legrosszabbtól legjobbig..a probléma ebbe, h végül is mind egy nagy szervezet része vunk és lehetünk mi tehetős jó lelkű bankárok is, ha a pénzünk stratégiailag fontos irányításáról nem is mi döntünk
Vissza az elejére Go down
http://aszepujvilag.blogspot.hu
Ajánlott tartalom





Mit veszünk észre az alapítványokon? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Mit veszünk észre az alapítványokon?   Mit veszünk észre az alapítványokon? Empty

Vissza az elejére Go down
 
Mit veszünk észre az alapítványokon?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
pirulapublic :: Pénzügy/Gazdaság/Politika-
Ugrás: