HomeGy.I.K.Hírek MátrixGalériaBelépésRegisztráció

Share | 

2001 space odyssey

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Saiyan

Hozzászólások száma : 35

TémanyitásTárgy: 2001 space odyssey   Szer. Szept. 04, 2013 1:28 pm

Ennek a filmnek mindenképp itt a helye. Azt kell róla tudni, hogy gyakorlatilag senki se érti igazán miről szól a film, csak a "beavatottak". Az átlag nézőnek elég unalmas lehet a néhány űrhajós kalandja, de a rendező (Stanley Kubrick) valójában a szimbolika eszközével egy sokkal komplexebb történetet mesél el. Mégpedig az emberiség kezdetét és jövőjét.

Hogy mennyire volt szakavatott a témában azt jól mutatja, hogy "váratlan körülmények között" meghalt. Mondhatni ő már tól sokat tudott és közkincsé tette filmjeiben (persze burkolt formában)

A blogon az egyik cikkben volt már szó erről a filmről. (Az okostelefonos cikk)
Van egy 4 részes videó a youtube-on amiből pirula az első 3-at lefordította (thx), de az utolsó rész sose készült el.
Ezekben a videókban William Cooper elemzi ki a filmet, mégpedig hihetetlenül jól!!! Sajnos Cooper is "tisztázatlan körülmények között" meghalt.
Itt egy link William Cooper életrajzáról:
http://mkh.valosag.net/index.php/temakoeroek/hatterhatalom/2371-william-cooper-a-legendas-igazsagkutato

Megtaláltam a 4. részt ami nem lett lefordítva. Ez a befejező rész és enélkül nem teljes a kép. Az emberiség jövőjét/film végét meséli el Cooper. Ha van olyan vállalkozó szellemű úr aki jól tud angolul esetleg lefordíthatná a többieknek.
Itt a 4. rész:
http://www.youtube.com/watch?v=waq8nrbw0Zs

Vissza az elejére Go down
9323sz.elitelt

Hozzászólások száma : 301

TémanyitásTárgy: Re: 2001 space odyssey   Csüt. Szept. 05, 2013 7:07 am

A film elvileg Arthur C. Clrarke azonos című regényéből készült.
Én is úgy néztem meg annó a filmet, hogy nem olvastam a könyvet, így tényleg nem értettem meg, hogy mi történt a Jupiteren túl. A Strauss keringő kifejezetten idegesített, mikor a Holdra utaztak
Az sem jött le, hogy HAL mitől őrült meg, miért végezte ki a legénységet, és még sok apróság ezen kívül.
A könyvnek van még 2 folytatása, amit úgy tudom szintén megfilmesítettek (a 2012-t láttam).
Azt már nem Kubrick rendezte, és teljesen érthető volt.
Saiyan

TémanyitásTárgy: Re: 2001 space odyssey   Pént. Szept. 06, 2013 3:24 am

Arthur C. Clrarke és Stanley Kubrick együtt találták ki a történetet. Kubrick filmje előbb volt bemutatva a mozikban, mint a regény. Kisebb eltérés van a regény és a film között.

Ha figyelembe vesszük, hogy 1968-ban mutatták be a filmet, akkor megállapíthatjuk, hogy jócskán megelőzte a korát.
9323sz.elitelt

Hozzászólások száma : 301

TémanyitásTárgy: Re: 2001 space odyssey   Pént. Szept. 06, 2013 6:51 pm

Én azt a filmet a Trantor sci-fi klubban láttam először a 90'-es években. Utána nagyot beszélgettünk, vitatkoztunk róla.
Akik nem olvasták a könyvet, nem értettették a végét (velem együtt).
hunfonix

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Re: 2001 space odyssey   Vas. Szept. 15, 2013 7:41 am

az első három részt is belinkelnéd?
Saiyan

TémanyitásTárgy: Re: 2001 space odyssey   Vas. Szept. 15, 2013 12:46 pm

hunfonix

Hozzászólások száma : 31

TémanyitásTárgy: Re: 2001 space odyssey   Vas. Szept. 15, 2013 7:13 pm

köszi, közben megtaláltam én is, és rá jöttem, hogy láttam már, de ha már benne voltam a lendületben megnéztem a negyediket is.

ha egy kicsit is tudtok angolul lehet érteni, hogy mit mond, mert nagyon lassan és tagoltan beszél.
Sponsored content

TémanyitásTárgy: Re: 2001 space odyssey   

2001 space odyssey
Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal