pirulapublic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekHírek MátrixGalériaBelépésRegisztráció

 

 Szórólapozás országszerte

Go down 
+4
Gaborka
Avar
Tündér Ilona
9323sz.elitelt
8 posters
SzerzőÜzenet
Ébredj
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyKedd Júl. 23, 2013 9:27 am

Üdv mindenkinek!

Ébredésem óta eltelt több, mint két hét. Azóta a szememet nem sajnálva napi 10-12 órát szentelek a témának, hogy ne legyek teljesen analfabéta, és így másokat is tudjak informálni fontosabb dolgokról!

Fontosnak tartom, hogy közvetve, vagy akár közvetlenül is az emberek tudtára adjuk ezeket az információkat, amelyeket a legkülönfélébb módon tudjuk közzétenni, például: szórólapok, videók, blogok, csoport/személyes beszélgetések.

Nem túl sokat értek a design témához, így szeretném felhívni mindazok figyelmét, akik ebben járatosabbak! Szükség van olyan szórólap tervekre, amik rendkívül tömören fogalmazzák meg a mondanivalót, egyben figyelemfelkeltőek is. A szórólapon fel kell tüntetni információs webhelye(ke)t, amik elirányítják az embereket esetünkben a PPP oldalára.

FIGYELEM! Ez nem játék! Jó pár éve az emberek szeme előtt hevertek a nyilvánvaló információk, csaknem kiszúrták a szemünket. Ahogy Max Igan is megmondta a "Legyél Képben" kisfilmjében, úgy mondom én is, hogy NINCS IDŐNK! Ezeket az információkat terjeszteni kell! Nem lehet visszaülni kényelmesen a kanapéra, vagy beülni egy korsó sörre anélkül, hogy ezek ne maradnának meg bennünk, és késztetnének cselekvésre minden nap!

Én személy szerint fel tudom ajánlani a saját környezetemben(városomban), közeli falvakban a szórólapok terjesztését saját pénzből. De szükség van támogatókra, akik SZINTÉN terjesztik ezeket a szórólapokat.

És amint mondtam, egy, kettő, vagy akár több megjelenésű/információtartalmú szórólap tervezésre szeretném felhívni azok figyelmét, akik ez irányban érdeklődnek!

Alakíthatnánk csoportokat/köröket, amikben ezekről a témákról lenne szó, és a helyi lakosság figyelemfelkeltése érdekében invitálni a közönséget. Ahol arra igény és lehetőség van, ott egy adott könyvről, aminek az információtartalmának a hitelességéről meg vagyunk bizonyosodva vitákat/megbeszéléseket lehetne kezdeményezni az olvasmányról, és az aktuális napi témákról!

Egy kicsit előre haladtam...

A lényeg itt a szórólapokon van egyelőre!

Akik szeretnének segíteni ebben a témában, azoktól várom a leveleket az alábbi e-mail címre:
ebredj(kukac)citromail(pont)hu

Akinek módjában áll, az szintén küldhetne nekem egy meghívó kódot, mivel egyetlen ismerősöm sincs, aki tagja lenne az oldalnak, így eddig még nem tudtam csatlakozni.

Ezt a levelet szükség esetén lehet másolni a fórum aktív témáiba, vagy a csatlakozásomat követően magam másolnám át ezt!

Előre is köszönöm!
Vissza az elejére Go down
9323sz.elitelt

9323sz.elitelt


Hozzászólások száma : 301
Csatlakozott : 2013. Feb. 17.

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptySzomb. Júl. 27, 2013 5:47 am

A "tudniuk kell róla "c. topic is pontosan erről szól, ott lennének konkrét ötletek, egy "szakembernek" össze kellene állítani a hozott anyagokból a szórólapokat.
Úgy látszik, ezt is nekem kell megcsinálni, mert ilyenkor az oldalakat teleíró filozófusaink mélyen hallgatnak...
Vissza az elejére Go down
Ébredj
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyVas. Júl. 28, 2013 2:18 am

Igen! Ez lenne a megoldás, csak sajnos ide tudtam írni, mert nincs hozzáférésem a fórumhoz.
És mindenképp "szakértőnek" kellene segíteni a lapok kialakításában, mivel nem rázhatjuk ki a kisujjunkból, hogy mi kelti fel az emberek figyelmét, vagy ellenkező esetben mi taszítja azt. nem szabad elérni pont az ellenkező hatást!

Nagyon örülök, hogy más is így gondolja.
Vissza az elejére Go down
Tündér Ilona

Tündér Ilona


Hozzászólások száma : 16
Csatlakozott : 2013. Jan. 24.

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptySzer. Júl. 31, 2013 1:52 pm

Spoiler:

A téma nem foglalkozik vallással, egyáltalán nem tartozik ide. Ha vallási alapon szeretnéd megközelíteni az ébredés témakörét, akkor keress ehhez megfelelő helyet a fórumon belül. Köszönöm! (hamsa)
Vissza az elejére Go down
Tündér Ilona

Tündér Ilona


Hozzászólások száma : 16
Csatlakozott : 2013. Jan. 24.

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyVas. Aug. 11, 2013 2:20 am

Vissza az elejére Go down
Avar

Avar


Hozzászólások száma : 244
Csatlakozott : 2013. Mar. 08.
Tartózkodási hely : Coruscant

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyVas. Aug. 11, 2013 3:52 am

Én nem értem ezt a szórólap témát, figyelem már egy ideje, de akkor sem.
Minek?
Szerintetek, egy röplap majd felébreszti a társadalmat? Most komolyan...
Vissza az elejére Go down
9323sz.elitelt

9323sz.elitelt


Hozzászólások száma : 301
Csatlakozott : 2013. Feb. 17.

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyHétf. Aug. 12, 2013 3:34 am

Vissza az elejére Go down
Gaborka

Gaborka


Hozzászólások száma : 7
Csatlakozott : 2013. Mar. 17.

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyKedd Aug. 13, 2013 12:36 pm

Gondolkodtam a szórólap dolgon.Szerintem inkább jól megfogalmazott kérdéseket kellene feltenni weblapokcímek és információk helyett.
A nagy igazságokat mindenki leszarja.
Minden reklám "www..valami..." -vel ér véget, arra nem figyelnek fel az emberek.
Egyes szervezetek, fórumok, blogok tevékenységének reklámozása helyett azt kellene valahogy elérni, hogy az emberek maguktól kezdjenek utánajárni a dolgoknak, egy kis kereséssel minden elérhető.
Egy- egy rövid, de gondolkodásra késztető kérdés TALÁN eszébe jut az embernek, amikor dögfáradtan hazaér a melóból, és utánanéz.
Pár ötletem van, de a megfogalmazáson még agyalok.
Kivitelezés témakörben még az jutott eszembe, hogy az ország különböző pontjain egyszerre felbukkanva talán nagyobb hatást váltana ki az akció.
Vissza az elejére Go down
9323sz.elitelt

9323sz.elitelt


Hozzászólások száma : 301
Csatlakozott : 2013. Feb. 17.

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyPént. Aug. 16, 2013 5:05 am

Gáborka!
Teljesen jól látod a dolgokat!
A megoldási javaslatok pontosítása miatt még nincs megfogalmazva
maga a szórólap. Kicsit várni kell még az infókra, de amint meglesznek, ezerrel be fog indulni a dolog.
A bankok ablakára nagyon is informatív feliratokat ragasztottak  ki :D
Vissza az elejére Go down
Ébredj!

Ébredj!


Hozzászólások száma : 12
Csatlakozott : 2013. Aug. 16.

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptySzomb. Aug. 17, 2013 12:56 am

Én írtam ki a szórólapos szöveget ébredezésemkor.
Itt szeretném most kiemelni, hogy most már(nekem legalábbis nem) a szórólapon van a hangsúly, hanem az ébresztés valamely formáján. Az tényleg elszomorító, hogy ha kiraknánk több ezer szórólapot, aki meg is nézi, nem fog hazamenni és utánaleskelődni. Itt személyesebb dolgokat kell tenni, amiktől felébrednek azok, akik hajlandóak elfogadni az igazságot. Akiket meg nem érdekel, azokkal úgy sem tud senki semmit tenni.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptySzomb. Aug. 17, 2013 1:34 am

Kedves Ébredj! :-)


Egyetértek Veled, én is rajzolgatok hasonlóakat. A nehézség abból is ered, hogy mindenki másra van 'hangolva', egyéni problémái vannak, különböző társadalmi és iskolai és családi háttérrel bír, tehát meg kell próbálnunk feltérképezni pl. a lakosság vásárlási szokásait, ha tudattalanul túlvásárolnak, mert olyan elektronikus zenéket nyomatnak a plázákban, tescoban stb.... Fel kell térképeznünk a banki hitelekkel küszködők egyéni problémáit. El kell vonnunk a 'gyógyszerekre' rászoktatott emberek figyelmét alternatív lehetőségek felé, közben vigyázva, hogy a gyógyszer elhagyás ne okozzon hirtelen károsodást a szervezetben, ezért fokozatosan szabad csak leépíteni. Ki kell hozni a pszichiátriákról azokat, akik tudatosságuk miatt vannak oda bezárva és újabb és újabb 'szupergyógyszerekkel'  mérgezik a testüket, agyukat. Ezen szerek leépítését nagy figyelemmel kell végezni, mert azért lettek kitalálva, hogy a 'beteget' egyre aggresszívebbé tegyék (lövöldözések, bűnözésre hajlamosítás), hogy aztán megint ott kössenek ki további 'terápiára'. Ezért is komoly feladat bármely szórólap megszerkesztése.
Vissza az elejére Go down
Táborszki Bálint

Táborszki Bálint


Hozzászólások száma : 367
Csatlakozott : 2013. Jan. 23.
Kor : 29
Tartózkodási hely : Debrecen

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptySzomb. Aug. 17, 2013 1:35 am

(Nem nagy pénz összedobni egy dokumentumfilmet)
Vissza az elejére Go down
http://ellenpropaganda.com
Vendég
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptySzomb. Aug. 17, 2013 1:40 am

Oké, én bevállalom a zárt osztályon kikötözött skizofrén szerepét, már nagy tapasztalatom van benne.
Vissza az elejére Go down
FelhNev
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Merre tartotok?   Szórólapozás országszerte EmptyVas. Nov. 03, 2013 1:26 pm

Nem tudtam máshova írni, hát ide írom. Utálkozni lehet, de felesleges. Kiéli magát az ember, de mire megy vele? Az a fő gond, hogy annyira homályos és félelmetes ellenféllel álltok szemben (ha létezik), hogy nagyságát és rejtettségét látva nem is tesztek semmit, csak ezt nem valljátok be magatoknak. Információt gyűjtötök, megismeritek. Persze... Az információ, amit gyűjtötök, két dologra használható: 1) hogy ismét bebizonyítsátok magatoknak, hogy léteznek, 2) hogy ismét lássátok, milyen erősek. Mit értek vele? Több bizonyíték van a kezetekben, amivel több ember "szemét nyithatjátok fel"? Ti is tudjátok, hogy felesleges erre időt pazarolni már. Rengeteg anyag van az interneten, ennyivel az erre hajlamos embert meg lehet győzni. Mondhatjátok, hogy "megismeritek az ellenséget", de amíg az ötödrangú dolgokat vizsgáljátok, fölétek nő. Vagy annyira nem látjátok át azt, amit most tesztek, hogy nem látjátok: ez így felesleges, vagy gyávák vagytok, és ez az a misztikus, piros vonal, amíg el mertek menni.

Mik a fő kérdések?

-Létezik-e háttérhatalom? Aki itt van, aszerint igen.

-Jó nekünk a létük? Érdekes kérdés, de nem lehet megkerülni. Nem lehet reflexből küzdeni a Szép, Új Világ ellen, mert rájöhetünk, hogy a jót tűzve zászlónkra a jó ellen küzdünk. Hogy erre válaszolhassunk, elsősorban a hatalom és az állandó, csoporton belüli verseny hatását kell vizsgálni a pszichére. Vajon a mérhetetlen hatalom (ami biztos) és a folyamatos, közöttük lévő verseny (ami nem biztos-vizsgálni) milyen lenyomatot jelent a jövő világára? Van más, fontos tényező, mi (vizsgálni)?

-Az előző kérdéssel szorosan összefügg: milyen lenne egy ilyen világ? Azt kell megvizsgálni, hogy elsősorban kiknek van hatalma ezt formálni, mi az érdekük, mi az érdekük oka és következménye.

-Legyőzhetetlenek? Ez a döntő kérdés. Ha igen, maximum a f@szát/p.náját b@sztatja itt mindenki, és elveszti a perceit, amíg az, ami jönni fog, be nem következik.

-Mivel gyengíthetők/állíthatók meg? Valóban elég, ha az emberek tüntetnek, ha megismerik a helyzetet? Szorosan összefügg az utóbbi kérdéssel, pláne, ha a gyengítés elsőszámú eszköze az ember (Van más eszköz? Mi? Milyen hatékony?). Millió tütetés, lázadás, forradalom volt már. Az első dolguk lehetett, hogy kielemzik ennek a pszichológiáját. Ha ez megvan, akkor megvannak a lázadások stb... gyenge pontjai, semlegesíthetők lesznek. Van egy olyan kritikus tömeg, ami megválthatja a világot? Ezt sem hiszem.Ti x irányba toljátok az emberek n részét. Ők -x irányba sokszor n részét. A technológia, a pszichológia egyre kifinomultabb lesz. Ha így is sikeresek lennétek, akkor is elbuktok. Miért? Mert nem hülyék. Figyelik az embereket, a komolyabb társadalmi felfogásbeli változásoknak meg totál nyilvánvaló hatásai vannak. Tehát, hacsak nem lesz mindegyikük varázsütésre vak, észlelnék a veszélyt. Még a kritikus szint előtt beavatkoznának. Lázadás lenne, ami a már taglaltak miatt elbukna.

-A legfontosabb kérdés: miért vagytok itt? Hogy megváltsátok a világot? Tényleg? A PPP eltűnt topikot olvasgassátok. A világmegváltók elhivatottabbak annál, hogy a dolgok komolyra fordulásának hite miatt a fél csoport maga alá sz@rjon. Akkor?

Először válaszoljatok ezekre, a szimbólumkeresés meg felesleges. Önhergelés, és olyan bizonyítékok gyűjtése, amivel nem kezdtek semmit, hacsak Obama nem jelenik meg a Fehér Házban "I love Illuminati" feliratú, piramisos pólóban. Ez eddig egy nagy nulla.
Vissza az elejére Go down
FelhNev
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Újratöltve   Szórólapozás országszerte EmptyVas. Nov. 03, 2013 2:17 pm

Adok egy elképzelést is, hogy legyen min rágódni a szokásos, "Jé, ott egy háromszög, a repülőgépek pedig mérget szórnak ránk!" téma helyett.

Kiknek van hatalma? A nagyvállalatoknak (a pénz a hatalom egy elvont formája), az államoknak és az embereknek. Ha a nagyvállalatok ki akarják szélesíteni a hatalmukat, mit kell tenniük? Függővé teszik maguktól az országokat, így ők kiesnek a versenyből. Aki lemarad a gazdasági versenyben, ott szegénység lesz, munkanélküliség lesz. Ezt nem engedheti meg egy párt sem. Öngyilkosság lenne a számukra, de nem tehetik meg az állampolgárokért sem. Ha a nagyvállalatok kivonulnak, az ország csődbe jut. Ezt a sakkhelyzetet kihasználhatják a nagyvállalatok az országos politika befolyásolására-a függés növelésére. Tehát az idő előrehaladtával egyre inkább kiesik az ország, mint hatalmi tényező. De mi van, ha az országok fellépnének ellenük? Ha nemet mondanának a béklyóra, és bevetnék hatalmukat a nagyvállalatok ellen? Ha nemet mondanának az adósság fizetésére, a függésre? Ez lenne egy lehetőség. A nagyvállalatok szemszögéből pedig veszély, tehát megismerték már rég, és meg is előzték a dolgot. Nagy hatalom a média, befolyásolja az ember felfogását a világról. Növelni kell az emberekben a stresszt. Növelni kell a munkanélküliséget, rontani az életszínvonalon, tehát megtenni azt, ami egy korábbi stádiumban éppen pont a nagyvállalatok zsarolási eszköze volt. Miért? Mert ez a sok stressz azokon fog lecsapódni, akiknél az emberek a hatalmat látják, akiknek tudják a nevét. Akiket anyázhatnak. Tehát mind kisebb lökés kell az embereknek, hogy fellépjenek a kormány ellen. Egy idő után a nagyvállalatoknak ki se kell vonulniuk. A stresszt egy kritikus értékhez viszik, és ha nekik nem tetszőt lép egy ország, picit növelnek rajta. Az ország, mint hatalmi tényező kiesik. Maradnak az emberek, akikről már volt szó. Volt szó a lázadások pszochológiájáról.Ez számukra veszély, egyben lehetőség, attól függően, hogy az érdekeiket szolgálja-e. Biztosan ki van elemezve a végletekig a pszichológiája. Mi maradt tehát, ha se az ember, se az ország, mint hatalmi forrás, nem léphet fel a harmadikkal szemben? Ötleteket írni, ilyeneken gondolkodni.

Egyébként az egész összeeskővés-elmélet vonulat célja, programja leírható pár mondatban: Minél több embert állítunk magunk mellé. Nem támogatjuk a nagyvállalatokat. Ha kell, fellépünk ellenük. Esetleg jön valami szuperlény, és megment minket. Vegyük sorra! Minél több ember-annál feltűnőbb. Ha veszély lehetnétek a számukra, viselkedésetek, céljaitok pszichológiája régen ki lenne/van elemezve. És ne feledjétek-az internet és a mindennapi életünk is mind jobban meg van figyelve. Mind apróbb jelenségek kiszűrhetők. Ha észlelik, és nem tetszik nekik, léphetnek. Nem tudom, Pirula eltűnt-e, de ha igen, akkor mi az akadálya, hogy veletek/velünk is ez legyen? Pirula után megrendült a hatalmuk? Veszélyben voltak? Pedig az ő befolyása sokkal komolyabb volt, mint a miénk. Nem támogatjuk a nagyvállalatokat-támogatja a többi sokmilliárd. Túl sok embert nem lehetne onnan elvenni, lásd picit fentebb. Ha kell, fellépünk ellenük-lásd lázadás pszichológiájának kielemzése. Szuperlények? Talán. De mi erre a garancia? A Biblia? Talán. Ha akarjátok, fogadjátok el, mint megoldást, én nem fogom.

Hogy megismerjük őket, kutatni, gondolkodni kell, mind mélyebben megismerni a világot, így mind több lehetőséget meglátni és elérhetővé tenni. De a pénz, ami finanszírozhatja a kutatásokat, ott van, gyorsabban fognak haladni, és előnyből indulnak. Nagyon nem valószínű, hogy ez is vezethetne valamerre.

Várom az ötleteket. Ez a gyűlölködés pedig, ami itt megy, kabaré.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyVas. Nov. 03, 2013 7:55 pm

Kabaré. Nem is akármilyen!
Azonban, mivel halovány lila gőzöd sem lehet arról, hogy innen ki és mit tett már meg, szépen megkérlek, hogy Te se vegyél részt a kabaréban, amelyet fenti hozzászólásodban kifejtettél.
Vissza az elejére Go down
Avar

Avar


Hozzászólások száma : 244
Csatlakozott : 2013. Mar. 08.
Tartózkodási hely : Coruscant

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyHétf. Nov. 04, 2013 4:48 am

Nem értem, akkor most harcolni kell a nagyvállalatok ellen, de mégse?
Vagy mi van?
És ki gyülölködik?
Néha nem értem ki mit akar mondani.
Vissza az elejére Go down
FelhNev
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Akkor   Szórólapozás országszerte EmptyHétf. Nov. 04, 2013 6:28 am

Czelenka:

Nem tudok rólatok semmit, ez igaz. Másrészt az idevágó témában leírjátok elképzeléseiteket, tapasztalaitokat. Ezek általában a következőkön alapszanak:

-Emberek "ébresztése"
-Nem hagyjátok magatokat mérgezni, amennyire hatalmatokban áll (sokan nem isztok kólát, stb...), és erre megpróbákjátok rávenni ismerőseiteket
-Szórólapozás, találkozók. Ez szorosan összefügg az emberek "ébresztésével"
-Megfigyelések, tapasztalatok a már ismert "chemtrail pl." tevékenységekkel kapcsolatban, annak ismételt bizonyítása, hogy létezik a jelenség, esetleg újak észrevtele.

1. 2. 3. pont már ki lett vesézve. Kissé gúnyosan írtam, olyan hangulatban voltam, attól függetlenül szerintem tényleg nem tartotok sehova. Kifejtem egy picit lejjebb. 4. pont érdekes. Valóban fontos mélyebben megismerni a jelenségeket, de az, ha arra megy ki az egész, hogy "én is láttam egyet az égen, én is", nem vezet előre. Az ilyeneket nevezem gyűlölködésnek. Haszna sincs, egyedül azért vannak, hogy megmutassátok egymásak: ezek a gonoszok megint mit műveltek. Az újak észrevétele, gondolkodás, megfigyelés hasznos, amennyiben mélyebben beementek, nem csak a jelenséget vizsgáljátok, hanem okait, következményeit, az ahhoz felhasznált technológiát, annak esetleges felhasznlhatóságát más téren-ha felhasználják 'A' dologra, 'B'-re is megtehetik. Ha megrekedtek nem produktív szinten, az mentális faszverés. Nem lesz belőle gyerek.

Avar: Nem tudom, kell-e tenni bármit is. Mélyebben kell megismerni a témát, az biztos. Meg kell vizsgálni, hogy van-e társadalmi törvényszerűség létükben, a hatalom centralizálódásában, megnézni, hogy mi ennek a törvényszerűságnek az oka, az ok megváltoztatható-e stb... Azt mondom, hogy megismerni kell, de nem úgy, hogy az eget bámuljátok chemtrail után. Akit komolyan érdekel a dolog, annak nagyon komoly szellemi gyorstalpaló kell filozófiából (társadalmi törvényszerűségek megismerése, ezek felismerése a mindennapokban,továbbgondolása), pszichológiából, esetleg más tárgyakból is. Azután gondolkozni, gondolkozni, gondolkozni. Lehet, hogy kiderül, a jelenség megváltoztathatatlan, akkor nem kell, mert nem lehet tenni semmit. Lehet, hogy kiderül, hogy mind tévedtünk, és semmi összeesküvés nincs. Lehet, hogy rájön valaki, mi a teendő. Először megismerni kell, nagyon alaposan, és azt az időt, amit a háromszögek keresésébe fektetnétek, fektessétek Nietzschébe, Hegelbe és társaiba, majd gondoljátok tovább. 

Feljebb megígértem, hogy kifejtem, miért nem tartotok sehova. Nem ismeritek az ellenséget, a létét is csak valószínűsítitek. Van egy megfoghatatlan "hatalmas gonosz" fogalmatok, ami tökéletesen alkalmas arra, hogy belefoglaltatható legyen minden, ami hatalmat kíván, és a mi szemszögünkből gonosz. Éppen ez adja az összeesküvéselméletek komoly hátszelét, mert mindent beleláttok. Lehet, hogy igazatok van, de ezt az igazságot el is kell fogadtatni, különben értéktelen. Pontosítani kell a képen, így lesznek elemek, amik kiesnek a halmazból, hihetőbb lesz az. Hogyan? Hogy nem egy ködös "hatalmas gonosz" halmazban gondolkodtok, hanem egy társadalmi jelenség következtében. A jelenség elveivel magyarázhatjátok is a tetteket, elfogadhatóbbak, emészthetőbbek lesznek. Mert az, hogy megteheti, és gonosz, mert 'A'-t megtette, ami bizonyítva is van, tehát megtette "B'-t is, mert megtehette, és ugye gonosz, nem elég.
Nem vagyok összeesküvés-elmélet hívő, de tagadó sem. Ez is egy lehetőség. 

De a legnagyobb balgaság lenne reflexből elutasítani, mert ha ez az igaz lehetőség,és nem foglalkozunk vele, cudar jövőnk lesz. Növeljétek/csökkentsétek ennek a lehetőségnek a valószínűségét logikai rendszerekkel, társadalmi formulákkal, mert azok jelenségként kezelik a probémát, és segítenek mélyebb megértésében. Lehet utálni, hogy kritizálok, de nem titeket kritizállak. Csak ezt a mentalitást.
Vissza az elejére Go down
FelhNev
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Okokok   Szórólapozás országszerte EmptyHétf. Nov. 04, 2013 6:37 am

Szeretném, ha gondolkodnátok, és megismerni akarnátok, átlátni, előbbre jutni. Ugyanakkor nagyon meg lennék lepve, ha pont ezt az oldalt nem néznék odafentről, ha van ez az odafent. Bármi, amit ideírtok, ha számukra új, biztos, hogy ki lesz elemezve. Emiatt lehetőségként sem merülhet fel a részünkről, mert ami itt lehetőség, ott veszély. Hatalmuk pedig van a veszély kielemzésére, így megszüntetésére is. Abból indulok ki, hogy vannak, veszélyesek, és nem hoznak szép jövőt. Mindhárom kiindulási alapomba bele lehet kötni. Másrészt ez szinte mindegyikőtök kiindulási eleme. Hogy mi a megoldás, hol kell gondolkodni? Nem tudom. A probléma az, hogy ha valódi lehetőséget találunk, lévén az nekik valódi veszély, az oldalt meg hótziher, hogy olvassák, léphetnek. Mert nekik hatalmuk van lépni, nekünk meg nincs ezt megakadályozni. Nem tudom, mi a megoldás. Nem tudom, van-e megoldás.
Vissza az elejére Go down
Avar

Avar


Hozzászólások száma : 244
Csatlakozott : 2013. Mar. 08.
Tartózkodási hely : Coruscant

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyHétf. Nov. 04, 2013 7:06 am

Hááát elég depressziós írást kreáltál. Szerintem nincs megoldás, és nem is keresem.
Sajnos a filozófiában nem vagyok járatos. Nem olvasok Hegelt, Kantot, meg a tököm tudja kiket,
azt is meg mondom miért: nem szeretem a filozófiát.
Nem gondolkdom társadalmi szintű változásokon, az emberek nagyobbik hányada gyökér.
És csak annyira vagyok veszélyes mint egy mókusmajom. Csak egy melós rabszolga vagyok, aki keresgél.


A hozzászólást Avar összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Nov. 05, 2013 7:28 am-kor.
Vissza az elejére Go down
FelhNev
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: efbbewj   Szórólapozás országszerte EmptyHétf. Nov. 04, 2013 7:59 am

Szerintem sincs megoldás. Remélem, hogy tévedek, de egyelőre nem tudtam meggyőzni magam arról, hogy igen.

Ha viszont nincs megoldás... Akkor ez az oldal jó klubnak, hasonló érdeklődésű emberek társaságot alkotnak. Ez jó, kötődhetnek barátságok. Ugyanakkor a világkép, amit a köztetek lévő kötődés, kapcsolat alapja közöl, több, mint lehangoló. Ez azért rossz, mert ha "ébresztgettek", de senki nem lát megoldást, akkor nem többé teszitek az életét. Megfosztjátok egy kellemes világképtől. Az oldal csak akkor "jó", ha van megoldás, és bízunk abban, hogy jön valaki, és megold mindent nekünk/értünk, esetleg helyettünk. Ki tudja, ez megtörténhet. Ezt csak úgy tudhatjátok meg, ha "ébresztgettek", másképp Neo nem kerül elő. Minél többet ébresztgettek, annál nagyobb sansszal találja meg valaki Neo-t, ugyanakkor annál több ember világképét tépitek szét. Ha pedig túl sokat ébresztgettek, a hatalom lép. Ez egy ördögi kör.

Szerintem, ha van Neónk, akkor ő fog megtalálni minket. Ha elég mély, és okos, hogy megoldást találjon, akkor maga is rájön a problémákra, és ő jön ide. Akkor viszont nincs értelme ébresztgetni. Nincs értelme se az összeesküvés-elmélet-vonulatnak, se az oldalnak, se annak, hogy épp most írok. Hacsak Neo nem egy ember, hanem emberek halmaza. De akkor is. Ezeknél az embereknél az első próba lenne, hogy maguk felismerik-e a problémát. Nem tudom, kell-e az egész. Nem vagyok az oldal ellen, mert messze nem látom át az egészet, de egyelőre úgy látom, ez csak tömegek demoralizálására jó. Bocsi, hogy szétírtam a fórumot, de úgy gondoltam, jobb lenne megosztani ezeket a gondolatokat, hátha valakinek valami az eszébe jut, és ne adj Isten, csoda történik.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyHétf. Nov. 04, 2013 11:57 pm

FelhNev Vendég!
Olvassunk HEGELT?! morcos?! Nem szeretnék sértődést a Részedről, mert mindenki annak az oldalnak szurkol, amelyik közelebb áll életfilozófiájához, de Te vsz. igencsak erős protekcióval juthattál be ide.
Ha még nem ötlött szemedbe, hogy HEGEL firkáira hivatkozva indították a világ legnagyobb öldökléseit, akkor valóban jobb, ha újraolvasgatod KEDVENCEDET.

Az meg, hogy eltűnőben van flóránk és faunánk - valóban jobb, ha csak azokat érdekli, akik egészséges értelmi és érzelmi hozzáállással regisztráltak ide.

És még erős vérmérsékletet tanúsítottam Hegel-vel kapcsolatban.morcos
Vissza az elejére Go down
FelhNev
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Hmmmmm   Szórólapozás országszerte EmptyKedd Nov. 05, 2013 1:37 am

Czelenka:

Szerinted nem érdemes megismerni egy olyan ideológiát, aminek komoly történelmi hatása van? Azt egy szóval sem mondtam, hogy elfogadni kell vagy egyetérteni vele. Ezt te magyaráztad bele. Képzeld el, hogy megvan minden alkotórészed egy puskához. Tudod, hogy pár napon belül jön valaki puskával és nem jó szándékkal. Hiba megérteni, hogyan kell a puskát összerakni? Nem. A puska, mint a filozófia is: eszköz. Az, hogy mire használod fel, az múlik rajtad. 

A flórás résszel nem is tudom, mit akarsz mondani. Ez így nem vita, hanem sárdobálás. Egyelőre csak a te részedről.
Vissza az elejére Go down
Enigma

Enigma


Hozzászólások száma : 30
Csatlakozott : 2013. Oct. 03.

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyCsüt. Nov. 07, 2013 10:54 am

Az ébresztgetésről csak annyit, hogy : Senki nem adhat a másiknak tudást, csak információkat. Tudássá akkor lesz ha a lényeden átszűröd átgondolod, átérzed, megéled. 
Egy filmben hallottam : " mily szörnyű a tudás, ha nincs hasznára a birtokosának ?! " -nagyon igaz hisz a média is ezt használja fel (negatív hangolás) és ebben vendégünkkel egyetértek. (Viszont a sárdobálás valahol ott kezdődött szerintem mikor vendégként leoltottál szinte mindenkit itt a fórumon.)
Vissza az elejére Go down
FelhNev
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: ewfwefe   Szórólapozás országszerte EmptyCsüt. Nov. 07, 2013 12:06 pm

Valóban, az első két hozzászólásom stílusa kifogásolható. Ezért bocsánat. De amit ki akartam a gúnnyal fejezni, azt fenntartom: nem tudom, mennyire önámítás, ami itt megy. Világvégéig találhatunk háromszögeket. A kérdés csak az, hogy mire megy vele az ember, ha bekopogtat hozzá két öltönyös ember, és magukkal viszik egy olyan világba, mely a halottaké, mert az élőknek hagyott világban fajtánknak nem biztos, hogy van helye.
Vissza az elejére Go down
9323sz.elitelt

9323sz.elitelt


Hozzászólások száma : 301
Csatlakozott : 2013. Feb. 17.

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptySzomb. Dec. 14, 2013 10:20 pm

Megoldás nagyon is van.
Mégpedig egy olyan új állam létrehozása, melyet az ú.n.
 háttérhatalom teljes kizárásával hoznak létre EMBEREK,
és a politikai, gazdasági hatalomhoz sem férhet hozzá ( a háttérhatalom) később sem.

Ennek a "csírái" már kezdenek kihajtani. Nemzetközileg az One People
azaz Egységes Emberiség mozgalom, magyar viszonylatban pedig
az Apostoli Magyar Királyság újraéledő eszméje.

Mindkettőről szó volt már itt is, linket ezért nem írok.

Az is biztos, hogy vértelenül hatalomra nem lehetséges jutni.
A megoldás itt van a nyelvem hegyén, de azt ebben a nagy demokrácionban
ugyebár nem lehet kimondani...
Vissza az elejére Go down
Peppe
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptySzer. Jan. 15, 2014 11:42 pm

Tegyük fel a kérdést, mi a hatalom? Talán a pénz? Fegyver? Sok embert irányítani? Szerintem nem létezik olyan, hogy hatalom, csak bizonyos dolgoknak nagyobb jelentőséget tulajdonítunk, tulajdonítanak. Bár jelentőség sem létezik, csak az Egyetemes Szeretet. Megállítani nem lehet Őket, mert nem léteznek. Vagyis vannak, csak éppen nincs hatalmuk. Mert a hatalom csak egy szó, amihez mi társítunk valamit. Félünk tőlük, harcolni akarunk velük, olyanokká akarunk válni mint Ők. Pedig nincs hatalmuk felettünk.
Vissza az elejére Go down
hamsa
Admin
hamsa


Hozzászólások száma : 354
Csatlakozott : 2013. Jan. 23.
Kor : 36

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyCsüt. Jan. 16, 2014 1:35 pm

A hatalom egy függőségi rendszert fejez ki. A hatalom nem más mint ennek a függőségi rendszernek az irányítójának lenni. Te például a főnököd pillanatnyi kedvétől függsz, ha jó kedve van, laza napod lesz, ha szar kedve van ott fog szivatni, ahol épp akar. Ettől van hatalma feletted. Mivel te függsz a pénztől és a munkádtól ezért hallgatsz.

Ugyan ez megy globális méretekben. Az emberek azért nem hajlandóak elismerni háttérhatalmakat és azt, hogy nagyok a gondok, mert függnek a tévétől, mobiltól, divattól, tescos olcsó kajától, és ezt lehetne sorolni kb. végtelenségig. Ezekről pedig nem hajlandóak lemondani. Azok akik Magyarországon felálltak és azt mondták, hogy "Nah mi lemondunk ezekről a függőségekről és nemet kiáltunk", kicsit képmutató, mert igazából nem lemond, hanem olyan helyzetbe került, hogy már nem tudja magának biztosítani (nincs rá pénze). Így úgymond önkéntelenül is a rendszeren kívülre került, ahol vagy felismeri valaki, hogy miben is élt eddig, vagy pedig azért fog lázadozni, hogy ő újra visszakerüljön a rendszerbe.

Ez a hatalom, ennek az egésznek a tetején ücsörögni.
Vissza az elejére Go down
Peppe
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyPént. Jan. 17, 2014 8:49 am

Szerintem más oldalról közelítettük meg a kérdést mindketten. Mert valóban hatalmasak Ők, gazdaságilag, politikailag, mindenki úgy táncol, ahogy Ők fütyülnek. Mindezektől függetlenül hiszek abban, hogy
1,) a hatalmuk megdől idővel, még akkor is, ha nagyon előrehaladnak a terveikkel
2,) az élet nem hiszem, hogy véget érne a koporsóval, csak megváltozik. Ott más szabályok érvényesek.
Vissza az elejére Go down
hamsa
Admin
hamsa


Hozzászólások száma : 354
Csatlakozott : 2013. Jan. 23.
Kor : 36

Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptyPént. Jan. 17, 2014 10:23 am

A 2-re mindig az a mese jut eszembe, amikor az öregasszonyhoz eljön a halál. Az öregasszony nagy sírásnak rívásnak esett, és kérlelte a halált, hogy adjon neki még egy napot, had búcsúzzon el mindenkitől, akit igazán szeret. Hogy a halált meggyőzze bele is véste az ajtófélfába: "HOLNAP". A halál rábólintott. Másnap a halál ismét megjelent az öregasszony ajtajánál, de az értetlenül nézett és így szólt: "Dehát megegyeztünk... holnap... holnap... " Mutogatott az  öregasszony az ajtófélfára...

Attól, hogy a halálod után mi lesz veled még itt kell élned, és ma kell élned, nem fogadhatod el életed olyannak, amilyen csak azért, mert talán jobb lesz talán nem...

Az egyeshez pedig annyit, hogy a hatalom nem a pénz, nem a vagyon, nem a gazdagság. Ezek olyanok mint a fából épült ház. Lehet bármilyen pompázatos, de idővel szétrohad és összedől. A hatalom nem ezekre épül, a hatalom olyan mint a kőből épült ház, semmi nem dönti romba.
Vissza az elejére Go down
Vendég
Vendég
Anonymous



Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte EmptySzomb. Jan. 18, 2014 1:45 am

Hatalom, függőségi rendszer.  De tudjátok mitől van vkinek hatalma? Mitől választja vki hogy függ másoktól mintsem a saját útját járná?

Mert a függőség egyben biztonság is.  Lásd háziállatok esete. Mindenkinek pontosan annyi hatalma van amennyit adnak neki az ALATTA LÉVŐK!  Annak adunk hatalmat akit erősnek, okosnak, biztonságot nyújtónak látunk.

Van-e hatalma, igazi hatalma egy erőszakkal irányìtó embernek? Nincs. Annyi negativ energiát, ellenséget gerjeszt maga körūl, hogy idő kérdése mikor bosszulják meg. Hatalom megtartása pusztán erőszakkal kérész életü, alacsony hatásfokú szervezetet eredményez. Az igazi hatalma annak van akinek alulról ADJÁK a bizalmat, ez a hatalom  serébe a biztonságért.

Egy király, egy főnök , akármilyen vezető csak akkor hiteles, ha nem fentröl hanem lentről kapja a hatalmat.

ki fogja elsimitani ha hülyeséget, kárt csinálsz a munkahelyeden? Ki fog kiállni emberek ezrei elé és nem ėppen barátságos kérdésekre is választ adni? Ki fog neked megélhetést adni ha magadnak képtelen vagy megtalálni a módját?

Mondom sorba a válaszokat:

A főnököd, a politikusod, a vállakozód/befektetőd.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





Szórólapozás országszerte Empty
TémanyitásTárgy: Re: Szórólapozás országszerte   Szórólapozás országszerte Empty

Vissza az elejére Go down
 
Szórólapozás országszerte
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
pirulapublic :: Vendég szoba-
Ugrás: