pirulapublic
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
KezdőlapLegutóbbi képekHírek MátrixGalériaBelépésRegisztráció

 

 Pszichológia vagy valami "fringe"?

Go down 
3 posters
SzerzőÜzenet
Lángos

Lángos


Hozzászólások száma : 22
Csatlakozott : 2013. Mar. 14.

Pszichológia vagy valami "fringe"? Empty
TémanyitásTárgy: Pszichológia vagy valami "fringe"?   Pszichológia vagy valami "fringe"? EmptyKedd Jún. 04, 2013 2:29 am

Ez a topic saját személyes élményeimet fogja bemutatni egy érdekes témával kapcsolatban, amit én magam sem értek. Tudom, hogy sokan vannak akik szkeptikusak ilyesmivel kapcsolatban, DE felhívom a figyelmet én sem azt szeretném kihozni ebből, hogy élien/gyík/szellem/asztrálsík stbstb. Hanem megosztom és kíváncsi vagyok mit szólnak hozzá mások. Tartsátok tiszteletben, hogy saját.

A történet (talán) ott kezdődött, hogy még fiatalabb koromban elköltöztünk és az új helyen néha-néha előfordult, hogy rosszul aludtam, rémálmok gyötörtek. Eleinte ezek nem voltak túl gyakoriak, meg nem is nagyon foglalkoztunk vele. Ezek a rémálmok abból álltak, hogy (a beszámolók alapján) valami nagyon keserves módon elkezdtem ordítani, félni. A szenvedő alanyok másrészt a szüleim voltak, akik arra lettek figyelmesek az éjszaka közepén, hogy a gyerekük embertelen módon ordít. mosoly Ilyenkor odajön nyugtat, lenyugvás után azt mondja, hogy aludj, akkor azt mondom neki hogy oké és lefekszem és kész. Azt mondta, hogy egy irányba nézek és ordítok, ha pedig odajön akkor tőle is nagyon megijedek először.(semmire sem emlékszem ezekből)
Azóta eltelt hosszú idő és ez a jelenség megszokottá vált, hogy néha ez előfordul velem. Hosszabb rövidebb megszakításokkal váltakozott, tehát volt, hogy elteltek hetek vagy hónapok enélkül, aztán megint jelentkezett a dolog. Másrészt nem mindig kezdtem el rettegni, hanem volt, hogy beszélgettem, egész hosszan akár, majd visszafeküdtem és aludtam. Ezek a beszélgetések érthetetlenek, se a szüleim se a párom nem ért belőlük semmit. Az ilyen esetekre egy cseppet sem emlékszem. Reggelente gyakran előfordult, hogy valami részlet, emlék foszlányok megmaradtak az álomból, de pár órán belül azok is feledésbe merültek.
Ez eddig nem annyira érdekes (szerintem). A gyerek rosszat álmodik... gyakran... van ilyen. Azóta kicsit nagyobb lettem, és ha mostanában nem is, de hónapokkal ezelőtt ritkábban előfordult 1-1 ilyen eset. De van 1-2 érdekes eset is.
Ami megmaradt és emlékszem rá...
Éjszaka... kislámpa az ágy felett felkapcsolva és állsz az ágy mellett. Lövésem sincs, hogy mi történt, de nem bírok mozogni. Na és innentől tök mindegy, hogy mit fogok leírni, nem fogod tudni elképzelni az érzést. Elfordulok és lassú lépésekkel végigsétálok az ágy mellett. De még mindig nem bírok mozogni, a szememet azt tudom mozgatni egyedül, és nagyon durva mód csapkodok is vele jobbra-balra és félek, hogy most mi van. Nem ecsetelem tovább, nem emlékszem hogyan jöttem ki ebből, csak arra hogy visszafekszem és alszom. Azóta sem bírom elfelejteni, nem értem mi ez. Álmodtam volna?...
Az előző eset évekkel ezelőtt történt. A következő kb. 1-1.5 éve.
Párommal történt eset. (Csak zárójelben, mivel nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget ezt tényleg össze lehet álmodni: éjszaka felébred mellettem, mert beszélek, megszólít, de azt mondom neki hogy: "Nem hozzád beszélek!")
Aztán ami aggaszt és őt is nagyon felzaklatta. Nem mondta, hogy beszéltem volna vagy ilyesmi, de elkezdtem mozogni és megütöttem. Ez milyen álom? És utána sem csináltam semmit hanem aludtam. Nem tudom, hogy milyen erősen stb. Csak arra ébredtem, hogy sírdogál mellettem. Ezt a témát nem nagyon feszegettem, szóval több részletet nem tudok.
A családban van más is aki tapasztalt furcsaságot. De ez nem rémálom. Az éjszaka arra lett figyelmes, hogy hideget érez. Majd valami felülről az ágyhoz nyomta és képtelen volt mozogni. Amikor ez megszűnt ijedten a párjához bújt. Ilyen esetet sokszor hallani, de tőle még nem hallottam.
És végül visszatérve hozzám: a kuruzsló.
Család, valaki a munkatársával jött haza és beszélgettek. Én másik szobába voltam, de szóltak, hogy jöjjek mert kipróbálnak valamit. A hölgy munkatárs aki éppen ott volt, kiderült, hogy valamiféle papnő munkán kívül. Nem tudom mennyire komoly ez. Páromon is meg rajtam is csinált valamiféle "vizsgálatot". A szövege kicsit a "kűűdöm az energiát" tv műsorokra emlékeztetett a végén. A vizsgálat abból állt, hogy megkért arra tartsam vízszintesen a karomat, majd elkezdte lefelé nyomni a kezével. Nem túl erősen. Nem nyomta le, csak azt mondta, hogy ezt azért csinálta hogy lássa meddig bírom tartani a karom és hogy én is lássam mennyire nyomja. Ezután megkért, hogy megint tartsam úgy a kezem, majd megint nyomást gyakorolt rá. De most nem bírtam megtartani. Fogalmam sincs, hogy miért, nem nyomta erősen, egyszerűen összecsuklott a karom és leengedtem. Erre elkezdett hümmögni. Megkért arra hogy csukjam be a szemem. Páromtól tudom, hogy a kezével körözött a fejem előtt. Ezt a kézlenyomós mutatványt megcsinálta még kétszer. A végén közölte velem, hogy jelenlétet érez. Na itt gondoltam magamban, hogy "mi az hogy jelenlétet érez ne idegesítsél már hülyeségekkel". Elkezdett beszélni alvásról, álmokról, dimenziókról meg lényekről akik ilyenkor be tudnak férkőzni. Majd felajánlotta, hogy ő tud készíteni (ha jól emlékszem) szentelt vizet és mondta, hogy ezt ő maga keveri. Hát azért ezt udvariasan elutasítottam, azért mégse iszom meg valami papnő keverékeit.

Mostanában nem tudok esetekről, hogy éjjelente csinálnék valami szokatlant. Meg azt még megemlítem, hogy a legutóbbi ilyen eset rémálmára konkrétan emlékszem, de a részletekbe nem megyek bele.

Szóval, pszichológiai eset lenne?
Vissza az elejére Go down
Táborszki Bálint

Táborszki Bálint


Hozzászólások száma : 367
Csatlakozott : 2013. Jan. 23.
Kor : 29
Tartózkodási hely : Debrecen

Pszichológia vagy valami "fringe"? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pszichológia vagy valami "fringe"?   Pszichológia vagy valami "fringe"? EmptyKedd Jún. 04, 2013 3:08 am

Azt, amikor nem tudod mozgatni a testedet, alvási bénulásnak, paralízisnek hívják. Nem ritka jelenség, azok szokták tapasztalni, akik tudatosan próbálnak álmodni. Ennek a folyamatnak van egy nagyon trip része, amikoris már nem vagy ébren, de a szemed nyitva van, és általában az emberek akik ide eljutnak parajelenség-szerű szellemeket, stb.-ket látnak körülöttük.
Az ilyen papnőknek meg ne dőlj be. Átlátszó és teljesen hétköznapi trükköket használnak, ha utánaolvasol pl. a kézlenyomós dolognak...
Beszélj egy szagemberrel, próbálj meg esetleg valami irányított alvás cuccot, youtubeon vannak fent ilyen dolgok, de amit biztosan tudok hogy beválik, az a
Pszichológia vagy valami "fringe"? Marilogo


Illetve vezess naplót, írd le a napi rutinjaidat, az időjárást, holdállást (én pl. nem tudok teliholdkor aludni) stb.
Vissza az elejére Go down
http://ellenpropaganda.com
Lángos

Lángos


Hozzászólások száma : 22
Csatlakozott : 2013. Mar. 14.

Pszichológia vagy valami "fringe"? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pszichológia vagy valami "fringe"?   Pszichológia vagy valami "fringe"? EmptyKedd Jún. 04, 2013 5:26 am

Az alvajárás az oké, de ébren járás úgy hogy közben le vagyok bénulva és nem akarok sétálni, meg randomba leütöm a mellettem lévőt kicsit ijesztő. De oké ez egy járható útnak tűnik a magyarázat felé. Soha sem próbálkoztam tudatos álmodással vagy marihuana-val vagy hasonló szerekkel.

Mindenesetre kösz a tippet, utána nézek ezen a szálon.
Vissza az elejére Go down
LallR

LallR


Hozzászólások száma : 167
Csatlakozott : 2013. Jan. 31.
Kor : 43
Tartózkodási hely : Szolnok

Pszichológia vagy valami "fringe"? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pszichológia vagy valami "fringe"?   Pszichológia vagy valami "fringe"? EmptyHétf. Jún. 10, 2013 7:38 am

Nekem most a közelmúltban olyan álom? volt, hogy felébredek de csak nézem a falat, és érzem, hogy valaki be akar jönni - félek - be is jön mert "érzem", hogy nyitódik az ajtó. Úgy vagyok vele, hogy tegyünk pontot a végére felpattanok, és elé állok vagy rátörök. Megfordulok, és látom hogy bejön az ajtón, egy furcsa homályos alak..Nem tudom ki venni, de mint ha ember lenne ruha is van rajta, csak homályos, és rá próbálok törni, és akkor lebénulok, lelassulok, és még fel se tudok állni az ágyról csak kúszok, és félek jobban, és a szerető mennyei atyához kezdek imádkozni utolsó mentsvárként, és akkor felébredtem, vagy is elmúlt, és felkeltem, ittam egy kis vizet és visszadőltem... de ez szörnyű volt.. még most is feláll a szőr a karomon, hogy írom le az emlékemet erről...
Vissza az elejére Go down
http://aszepujvilag.blogspot.hu
Vendég
Vendég
Anonymous



Pszichológia vagy valami "fringe"? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pszichológia vagy valami "fringe"?   Pszichológia vagy valami "fringe"? EmptyKedd Jún. 11, 2013 8:03 am

Bálintnak helyes az állítása, hogy paralízis, de nem feltétlenül a TÁ-zóknál(tudatosan álmodók) szokott előjönni, hanem akár bármikor. Az ébrenjárás nekem érdekes, de én ezalatt tévés ébredésre gyanakszok, ami annyit tesz, hogy azt álmodod, hogy felébredtél, de közben mégis alszol, de a szobád, meg a környezeted nagyon valósághű. Egyik ismerősömtől hallottam már olyat, hogy ő téves ébredés után úgy tud menni, mintha be lenne rúgva, össze-vissza dülöngél, és alig bír megállni egy helyben. Lehet a te eseted is hasonló. Az ütés meg lehet egy véletlenszerű inger, ha nem egy konkrét jobb horogra gondolsz. :D Ha csak átlendült a kezed az ő oldalára, és őt találtad el, akkor nagy valószínűséggel csak egy inger volt. A beszédről meg csak annyit tudok mondani, hogy emberfüggő az intenzitása, hogy csak motyogsz valamit, vagy esetleg szavakat is mondasz, ami lehet hülyeség is, mivel ilyenkor az agyad "alvó" üzemmódban van, és az alvással próbálja kipihenni a napot.


LallR : Neked is paralízised volt. Paralízis közben le vagy bénulva, így kiszolgáltatva mindennek, ami csak lehetséges, ezért csak a félelem marad, ami ilyen esetben logikus. A paralízis köztes állapot, ezért - ahogy az álmokra is - lehet a gondolkodásodnak, érzelmeidnek kihatása a történésekre, így ha félsz akkor nem egy póni fog bejönni a szobádba, hanem egy ijesztő alak. Az ütéses dolog is tipikus, bár nálam nem paralízis alatt szokott történni, hanem sima álom alatt, hogy meg szeretnék ütni valakit, de lebénul a kezem, vagy olyan lassan ütök, hogy csak simán elsétál előlem.

Ha el akarod/akarjátok kezdeni a tudatos álmodást, akkor csak bátorítani tudlak, és ha szeretnél pár dolgot még megtudni, akkor nyugodtan írj egy privát üzenetet, vagy írj ide egy hozzászólást!mosoly
Vissza az elejére Go down
LallR

LallR


Hozzászólások száma : 167
Csatlakozott : 2013. Jan. 31.
Kor : 43
Tartózkodási hely : Szolnok

Pszichológia vagy valami "fringe"? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pszichológia vagy valami "fringe"?   Pszichológia vagy valami "fringe"? EmptyKedd Jún. 11, 2013 8:23 am

próbáltam már egyszer elkezdeni a tudatos álmodást, csak túl fáradt voltam már lefekvéskor hozzá és kidőltem :D

volt egy letöltött dokumentációm ami leírta pontról pontra, hogy először próbáljunk meg egy tárgyat elképzelni, majd szerepeltetni az álmunkba...vmi ilyesmi, ha esetleg neked megvan ez az oktatóanyag akkor szívesen várnám tőled...

Ja, és miért jó a tudatos álmodás? Te milyen fokon műveled?
Vissza az elejére Go down
http://aszepujvilag.blogspot.hu
Vendég
Vendég
Anonymous



Pszichológia vagy valami "fringe"? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pszichológia vagy valami "fringe"?   Pszichológia vagy valami "fringe"? EmptyKedd Jún. 11, 2013 8:49 am

Sajnos nekem nincsen meg ez az anyag. :S Hát 1 hónap híján 1 éve foglalkozok a témával, sok módszert kipróbáltam, de nem hozta meg a kellő sikert, nekem csak féltudatos álmaim lettek tőle( Annak tudatában cselekszek, hogy álmodok, repülés, tárgyak lebegtetése, harcok, de mégsem tudatos az álom). Viszont pár dolgot megtudtam az álomról, és az álmodásról, és ez a téma érdekel mostanában legjobban. A tudatos álmodásra meg nincsen szó, hogy miért jó, sokszor azon tanakodok, hogy hogyan lehetnek olyan emberek, akik még nem próbálták. mosoly Az ég világon bármit meg tudsz csinálni az álmodban, ha tudatos vagy, ugyanis ott a fizikai törvényeket te teremted, te mondod meg az álomalaknak, hogy mit csináljon, a környezeteket váltogathatod, és ha kicsit mélyebbre akarsz menni, a "haladó" fokozat felé, akkor akár a tudatalattiddal is kapcsolatba léphetsz, amivel jobban megismerheted magadat, vagy érdekes élményekben lehet részed. Mint már mondtam, bármit csinálhatsz, repülhetsz, a halálcsillagon harcolhatsz Darth Vaderrel, ellátogathatsz a Jurrasic Parkba, ejtőernyőzhetsz, a víz alatt úszhatsz oxigénpalack nélkül, ellátogathatsz középföldjére, és még sorolhatnám...
Vissza az elejére Go down
LallR

LallR


Hozzászólások száma : 167
Csatlakozott : 2013. Jan. 31.
Kor : 43
Tartózkodási hely : Szolnok

Pszichológia vagy valami "fringe"? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pszichológia vagy valami "fringe"?   Pszichológia vagy valami "fringe"? EmptyKedd Jún. 11, 2013 10:50 pm

annyira még sem értem, mert most akkor ez olyan mint ha egy film főszereplőjévé válnék? és az álmom többi szereplőjét is én irányítom? ha igen akkor nem túl unalmas, mert olyan mint ha magaddal sakkoznál..
Vissza az elejére Go down
http://aszepujvilag.blogspot.hu
LallR

LallR


Hozzászólások száma : 167
Csatlakozott : 2013. Jan. 31.
Kor : 43
Tartózkodási hely : Szolnok

Pszichológia vagy valami "fringe"? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pszichológia vagy valami "fringe"?   Pszichológia vagy valami "fringe"? EmptySzer. Júl. 17, 2013 6:35 am

Oké. Kipróbáltam, egyszer félig meddig sikerült. Nem rossz , nem rossz
Vissza az elejére Go down
http://aszepujvilag.blogspot.hu
Ajánlott tartalom





Pszichológia vagy valami "fringe"? Empty
TémanyitásTárgy: Re: Pszichológia vagy valami "fringe"?   Pszichológia vagy valami "fringe"? Empty

Vissza az elejére Go down
 
Pszichológia vagy valami "fringe"?
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» Vallás vagy Hit?
» Teremtés vagy Evolúció?
» Álom vagy valóság?
» Hol vannak az Annunakik? Vagy kik is...
» Örző-védők vagy magánhadsereg?

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
pirulapublic :: UFO-k, gyíklények és hasonló "fringe" témák-
Ugrás: